Iranas, nepaisant JAV ir ES sankcijų, Izraelio skleidžiamos propagandos ir kitų priešiškų veiksmų, - klesti. Tai įrodo paskutinės geros naujienos, rodančios, kad 80 milijonų įvairiausių tautų žmonių vienijantis Iranas tampa vis galingesne šalimi ne tik Artimuosiuose Rytuose, bet ir pasaulyje. Pažvelkime į dabartinio Irano kasdienybę ir naujienas.
Nafta
Nuo persų naujųjų metų (jie prasidėjo 2012 m. kovo 20 d.) per 9 mėnesius Iranas atrado 14 milijardų barelių žaliavinės naftos, sausio 21-ąją pranešė Irano naftos viceministras Mohsen Khojasteh-Mehr.
Pasak jo, per praeitus metus (trukusius iki 2012 m. kovo 20 d.) Irane žaliavinės naftos buvo rasta 20 milijardų barelių.
„Net jei nebeatrastume naujos naftos, Iranas ją tiekti galėtų dar 140 metų“, - sakė M. Khojasteh-Mehr.
Irano naftos rezervai pasaulyje užima trečią vietą, dujų – antrą. Šalies naftos rezervai – daugiau kaip 560 milijardų barelių.
Kosminė observatorija
Iranas daug dėmesio skiria naujoms technologijoms. Neseniai ekspertai.eu rašė, kad ši šalis pasigamino savus dronus – bepiločius lėktuvus, skirtus civiliams tikslams.
Sausio 21-ąją Iranas pranešė, kad vasario pradžioje bus atidaryti pirmoji šalies kosminė observatorija.
Pasak Irano gynybos ministro, brigados generolo Ahmad Vahidi, Islamo Respublika savo pirmąją kosminę observatoriją atidarys pažymėdama 34-ąsiasias Islamo Revoliucijos metines.
„Per dešimt dienų truksiančią šventę bus atidaryta pirmoji Irano kosmoso stebėjimo stotis, pavadinta šeštojo Imamo Sadeq‘o vardu“, - sakė ministras.
Pasak A. Vahidi, kitą mėnesį taip pat bus pagamintas naujas iranietiškas karinis lėktuvas.
Iranas taip pat ketina paleisti kosminį laivą su biokapsulėje esančiais gyvūnais, tiksliau - beždžionėmis. Vėliau į kosmosą skris pirmieji iraniečiai. Apie tai sausio 17-ąją pranešė Irano Kosminės Agentūros direktorius Hamid Fazeli.
Iranas priklauso Jungtinių Tautų Taikaus kosmoso naudojimo komitetui (COPUOS), kurį įsteigė kartu su kitomis 70 pasaulio šalių. Ši institucija įkurta 1959 metais.
Priešų stebėjimas
Kaip sausio 21-ąją pareiškė Alireza Tangsiri - Irano Revoliucijos Sargų Korpuso (IRSK, pers. Sepāh, įsteigtas 1980 metais, vienija 125 000 karių) vado pavaduotojas, laivyno kontradmirolas, - kad akylai stebimos visos Irano sienos ir šalia jų netoli Irano teritorinių vandenų plaukiojantys priešų laivai.
„Dabar mes esame aukščiausiame galios ir pasirengimo taške“, - sakė kontradmirolas.
Neseniai IRSK Laivynas surengė karines taktines pratybas Persijos įlankoje netoli Bandar Abbaso uosto.
Islamo Respublika ne kartą pareiškė ir šįkart pakartojo, kad jos galia nekelia jokio pavojaus nė vienai šaliai, ypač šalims kaimynėms. Irano armija vadovaujasi gynybos doktrina, paremta atgrasymo, o ne puolimo priemonėmis.
Kad parodytų savo sugebėjimus, Irano Laivynas 2012 m. gruodžio 28 d. surengė šešių dienų karines pratybas „Velayat 91“ didelėje teritorijoje – nuo Hormuzo sąsiaurio iki Omano įlankos ir šiaurinių Indijos vandenyno teritorijų.
Izraelis nutupdė dronus Azerbaidžane
Tuo tarpu su Iranu besiribojančiame Azerbaidžane Izraelis nutupdė dronus „Hermes 450“. Tai padaryta po to, kai Iranas perėmė du JAV pagamintus žvalgybinius „RQ-150“ bepiločius lėktuvus 2011 metų rupjūtį ir 2012 metų spalį.
Izraelis nerimauja, nes Irano karo specialistai sugeba sugadinti Izraelio dronų navigacines sistemas dar prieš jiems pakylant.
„Hermes 450“, skirtas žvalgybai ir komunikacijai, ore gali prasilaikyti 20 valandų. Jame įrengta GPS sistema yra tobulesnė, tad Izraelis tikisi, kad Iranas nesugebės šio drono numušti. Iranas mano kitaip.
2012-ųjų gruodį IRSK vadovas Laivyno vadovas kontradmirolas Ali Fadavi pranešė, kad buvo perimtas neteisėtai į Iranui priklausančius Persijos įlankos vandenis įskridęs JAV dronas „ScanEagle“.
[gallery link="file" order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]