Krašto apsaugos viceministras Renius Pleškys ir susitikimo su gyventojais akimirka. |
Vykusiuose susitikimuose su Šilalės, Tauragės ir Jurbarko rajonų gyventojais Vyriausybės, Krašto apsaugos, Aplinkos ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai išklausė vietos gyventojus, atsakė į jiems aktualius klausimus.
Vietos gyventojai domėjosi, kodėl būtent šiose teritorijose nuspręsta įsteigti poligonus, ar buvo svarstomos kitos vietos, kokios numatytos poligonų ribos, ar žmonės galės patekti į poligonų teritoriją, kas bus daroma su privačiais sklypais, patenkančiais į poligono teritoriją, kaip už juos bus kompensuojama.
Žmonės teiravosi, kokia veikla poligonuose bus ribojama, kokią įtaką tai turės medžiotojų veiklai, kaip poligonų steigimas paveiks jų gyvenimo kokybę, kokia būtų daroma žala gamtai, kuo naudingas jų įsteigimas Tauragės ir Šilalės regionų gyventojams ir kaip prisidės prie šalies saugumo užtikrinimo.
Šią savaitę diskusijos dėl karinių poligonų steigimo Šilalės ir Tauragės rajonuose persikels į Seimą. Įstatymo projektui dar turės pritarti parlamentas.
Kodėl dabar? Kodėl Šilalės ir Tauragės rajonuose?
„Atsižvelgiant į neramią geopolitinę situaciją, kiekvienas turime daryti mažas investicijas savo šalies saugumui užtikrinti. Rusijos karas prieš Ukrainą parodė, kad ruoštis galimai grėsmei reikia iš anksto. Poligonų steigimas yra dar vienas žingsnis atgrasymui. Pirmiausiai tai prisidės prie stiprios ir dar geriau pasiruošusios Lietuvos kariuomenės. Poligonai Šilalės ir Tauragės rajonuose yra būtini Lietuvos kariuomenės treniravimuisi, o vietų treniravimuisi trūksta“, - gyventojams išaiškino Krašto apsaugos viceministras Renius Pleškys.
Informuojama, kad didelio masto pratybos vyktų iki penkių kartų per metus, mažesnės – nuolat.
Poligonuose galės treniruotis ir Lietuvos šaulių sąjunga.
Pranešama, kad žalos iš esmės nebūtų, o nepatogumai – tik laikini.
Skelbiama, kad garso ir oro tarša reikšmingai pakisti neturėtų.
Gyventojams atskleista, kad gyvenimo kokybė neblogės, priešingai – gali pagerėti.
Papildomai įvardinami dar šie privalumai:
• Poligonų ir kitos infrastruktūros steigimas sukurs darbo vietų tiek kvalifikuotiems, tiek nekvalifikuotiems darbuotojams.
• Vietos verslas bus skatinamas, padidės vietos produkcijos ir paslaugų vartojimas, stiprės socialinis dialogas su bendruomenėmis.
• Nauda gyventojams taip pat pasireikš per geresnį susisiekimą, nes planuojama modernizuoti ne tik vidinių poligonų kelių tinklą, bet ir privažiuojamuosius kelius prie jų.