Prancūzijos musulmonų vadovas Kamelis Kabtane’as pasmerkė islamofobiją šalyje, kai paaiškėjo, kad rasistinių išpuolių prieš islamo išpažinėjus šioje valstybėje padaugėjo 60 procentų, pranešė RT.
Rugpjūčio 12-ąją Lijono mieste, prie El Forkane’o mečetės, K. Kabtane’as pasmerkė didėjančią islamofobiją Prancūzijoje.
„Musulmonai bijo išeiti iš namų“, – sakė K. Kabtane’as, palyginęs dabartinę rasinę neapykantą kitatikiams su antisemitizmu praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje.
K. Kabtane’as paragino Prancūzijos valdžią imtis „griežtų priemonių“ prieš didėjančią islamofobiją šalyje.
Prancūzijos ultradešiniųjų partijos „Nacionalinis frontas“ viceprezidentas Florianas Philippot atšovė, kad K. Kabtane’o žodžiai yra „nesąmonė“. Pasak F. Phillipot, „prancūzai yra svetingi ir atviri žmonės, bet nekenčia komunų“.
2012 m. Prancūzijoje, kurioje gyvena per 5 milijonus musulmonų, įvykdyti 298 islamofobiški išpuoliai, o šiemet jų užfiksuota jau 469. Atakų aukomis dažniausiai tampa moterys. Prieš mečetes 2012-aisiais Prancūzijoje buvo surengta 40 išpuolių.
Komiteto prieš islamofobiją Prancūzijoje (CCIF) teigimu, „Prancūzijos valdžia – viena pagrindinių islamofobijos skatintojų“.
2011 m. Prancūzijoje išleistas įstatymas, uždraudęs moterims nešioti musulmoniškus galvos ir kūno apdangalus nikabus ir burkas, taip pat šis įstatymas uždraudė musulmonams melstis gatvėse.
Šį įstatymą pasmerkė ne tik musulmonų bendruomenė, bet ir „Amnesty International“.
Negana to, neseniai Prancūzijos valdžia rekomendavo uždrausti studentams universitetuose nešioti ir krikščioniškus krucifiksus bei žydų kepurėles kipas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]