Žalioji ekonomika ir gerovės modelio išsaugojimas. Tai prioritetai, kuriuos Islandija akcentuoja perimdama pirmininkavimą Šiaurės ministrų tarybai.
Šiaurės ministrų tarybos pirmininkavimo rotacija vyksta tarp 5 šalių narių ir Islandija oficialiai pradės pirmininkavimą 2014 metais. Tai buvo paskelbta Šiaurės Tarybos viršūnių susitikime Osle spalio 29 d., dalyvaujant Šiaurės šalių premjerams.
Pirmininkaudama Islandijos vyriausybė ketina sutelkti dėmesį į Šiaurės regiono biologinius išteklius, gerovės modelio raidą ir muzikos eksportą.
„Natūralūs ištekliai nėra amžini ir todėl mūsų pareiga yra garantuoti tvarų vartojimą bei vengti švaistymo. Jei norime užtikrinti tvarų ilgalaikį augimą, turime susieti šiuos tikslus su švietimu ir vaikų ugdymu“, – teigė Islandijos Šiaurės šalių bendradarbiavimo ministrė Eygló Harðardóttir.
Islandijos pirmininkavimas pradės daugybę iniciatyvų bioekonomikos ir kūrybinių industrijų srityse, taip pat stiprins energetikos bei aplinkos ir klimato sąveiką.
Grėsmė gerovės modeliui
Islandija ekonominį nuosmukį patyrė stipriau už kitas Šiaurės šalis. Vienu iš naujų Islandijos tikslų 2014 metais taps vystymosi stebėsena ir darbo efektyvumo užtikrinimas.
„Po ekonominės krizės Islandijoje sukūrėme vadinamąją gerovės stebėsenos sistemą. Ji buvo skirta duomenims apie finansų krizės padarinius Islandijos gyventojams ir šeimų ūkiams rinkti ir analizuoti.
Manome, kad pasinaudoję šia sistema išgryninsime ir plėtosime unikalius gerovės rodiklius, kurie bus panaudoti kuriant naujas priemones ir gerovės strategijas Šiaurės šalyse“, – pristatydama Islandijos pirmininkavimo Šiaurės ministrų tarybai programą sakė E. Harðardóttir.
Dar vienas prioritetas Islandijos pirmininkavimo programoje – specialus šiaurietiškas grojaraštis, kuris padės skleisti Šiaurės šalyse sukurtą muziką.
Visą Islandijos pirmininkavimo programą (anglų k.) galima rasti ČIA.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]