Švietimo ir mokslo ministerija teikia vyriausybei tvirtinti prioritetines Lietuvos mokslinių tyrimų, eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros ir inovacijų raidos (sumaniosios specializacijos) kryptis 2014–2020 metams.
Tai praneša Švietimo ir mokslo ministerija.
Anot jos, dokumento projektas svarstomas šiandien vyksiančiame vyriausybės pasitarime. Projektas esą parengtas kartu su kitomis ministerijomis „įgyvendinant vyriausybės programą ir Europos Komisijos sąlygą visoms ES šalims apsibrėžti sumaniosios specializacijos sritis“.
„Apibrėždami prioritetines kryptis atsižvelgėme į mūsų šalies mokslinį bei gamybinį potencialą, ūkio augimo galimybes. Norime plėtoti sritis, kuriose jau turime įdirbį ir kurios itin svarbios šalies konkurencingumui didinti“, – sako švietimo ir mokslo ministras profesorius Dainius Pavalkis.
Projekte išskiriamos šešios prioritetinės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų raidos kryptys: energetika ir tvari aplinka; įtrauki ir kūrybinga visuomenė; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji procesai, medžiagos ir technologijos gamybai; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; transportas, logistika, informacinių ir ryšių technologijos.
Ministerijos teigimu, į prioritetines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų raidos sritis bus nukreipiamos ir būsimojo ES paramos etapo 2014–2020 metų lėšos.
Vyriausybei patvirtinus prioritetines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų raidos kryptis, bus išskirti kiekvienos krypties konkretūs prioritetai. „Didžiausias dėmesys bus telkiamas į gebantį konkuruoti mokslą, žiniomis grįsto verslo inovacinę veiklą, gebėjimą pasiūlyti sprendimus, kurie būtų deramas atsakas į nacionalinius ar globalius iššūkius“, – teigiama ministerijos pranešime.
Prioritetinėms kryptims identifikuoti buvo pasitelkta tarptautinė nepriklausomų ekspertų darbo grupė, kuri atliko išsamią Lietuvos mokslo ir verslo potencialo analizę.
„smm.lt“, „ekspertai.eu“ inf.