Japonijos vyriausybė sugalvojo, ką daryti su Fukušimos atomine elektrine (FAE), dar ilgai nuodysiančia gyvenimą ne tik japonams, bet ir visam pasauliui. Gavusi 780 pasiūlymų iš viso pasaulio, Japonijos vyriausybė gruodžio 3-iąją nusprendė visus juos gerai apsvarstyti, pranešė RT.
Bene geriausiu laikomas Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA, IAEA) pasiūlymas toksišką vandenį iš FAE pilti į vandenyną.
Tam pritarė ir Jungtinės Tautos.
TATENA pareiškime sakoma: „Dėl didėjančio užteršto vandens kiekio FAE Tokijo elektros energijos kompanija (TEPCO, – M. P.) turi ištirti visas galimybes, kaip kuo saugiau išpilti šį vandenį į vandenyną. TEPCO turi pasirūpinti, kad aplinka išliktų kuo švaresnė.“
TATENA atstovas Juanas Carlosas Lentijo, vadovavęs 19 ekspertų grupei, lapkričio 25 d. atvykusiai į FAE, Tokijuje vykusioje spaudos konferencijoje teigė, kad vandens pylimas į vandenyną bus griežtai kontroliuojamas, nes „tai įprasta praktika visame pasaulyje“.
Radioaktyvus vanduo iš FAE teka jau trečius metus. Maždaug tūkstantyje konteinerių FAE saugoma daugiau kaip 400 000 tonų ypač užteršto vandens, kurio dalis jau pateko į gruntinius vandenis.
Ekspertai taip pat sprendžia vadinamąją radioaktyvios medžiagos, likusios FAE, tričio problemą – šio izotopo negalima pašalinti chemiškai, kol kas nėra sukurta tokios technologijos.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]