Japonijos branduolinė krizė pasiekė aukščiausią iki šiol buvusį lygmenį nuo Fukušimos tragedijos pradžios, rugpjūčio 21-ąją paskelbė Jungtinių Tautų Tarptautinė atominės energetikos agentūra (IAEA), pranešė „Reuters“.
Japonijos dienraščio „Tokyo Shimbun“ teigimu, TEPCO (Tokyo Electric Power Company) „nebeneigia, kad didžiulę radiaciją spinduliuojantis vanduo iš Fukušimos atominės elektrinės rezervuarų teka į Ramųjį vandenyną“.
Pasak „Reuters“, netoliese esanti Kinija pareiškė esanti „šokiruota“ ir paprašė Japonijos teikti kuo operatyvesnę ir tikslesnę informaciją.
Rugpjūčio 21-ąją praneštos dar dvi blogos naujienos, susijusios su Fukušima.
Pirmoji – tai, kad Japonija pagal INES skalę pakėlė pavojaus lygmenį iš pirmojo į trečiąjį (aukščiausias – septintasis – užfiksuotas sprogus Černobyliui).
Antroji – vis daugiau vaikų serga skydliaukės vėžiu. Rugpjūčio 21-ąją aptikta 18 sergančių vaikų, įtariami dar 25. Medikai tiria visus Fukušimos apylinkėse gyvenančius 360 000 vaikų.
Po Černobylio sprogimo skydliaukės vėžio atvejai pasireiškė tik praėjus 4–5 metams, tad įtariama, kad Fukušimoje situacija yra kur kas blogesnė, nei pranešama, teigia RT. Manoma, kad per artimiausius keliasdešimt metų skydliaukės vėžys gresia 400 000 žmonių, gyvenančių 200 km spinduliu aplink Fukušimą.
Fukušimos atominėje elektrinėje dirbo apie 10 000 žmonių. Įtariama, kad jiems visiems gresia leukemija ir kitų rūšių vėžys.
Japonijos vyriausybės sekretorius Yoshihide Suga situaciją pavadino „apverktina“.
Pietų Korėjos „Asiana Airlines“ pareiškė, kad nutrauks lėktuvų reisus tarp Seulo ir Fukušimos ne vėliau kaip spalį.
Fukušimos mieste, kuris yra už 60 km nuo atominės elektrinės, gyvena 284 000 žmonių. Tai daugelio turistų lankomas miestas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]