JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis pareiškė, kad Vašingtonas ketina į Aliaską pasiųsti dar 14 gaudomųjų naikintuvų, kad akyliau prižiūrėtų Šiaurės Korėją.
Tai jis pareiškė naujienų agentūrai AFP kovo 15-ąją. „JAV turi gynybos sistemas, kurios gali apsaugoti nuo Tarpkontinentinių balistinių raketų (vadinamųjų ICBM, kurios skrieja daugiau kaip 5500 km, - M. P.), tačiau Šiaurės Korėja neseniai patobulino savo sugebėjimus ir yra linkusi į neatsakingas ir neapgalvotas provokacijas“, - sakė Ch. Hagelis.
Kalifornijoje ir Aliaskoje jau patruliuoja 30 gaudomųjų naikintuvų. Pasaulyje, be Šiaurės Korėjos, Tarpkontinentinėmis balistinėmis raketomis disponuoja JAV, Rusija, Indija, Kinija, Izraelis. Kai kurių jų skriejimo atstumas siekia 10 000 km ir daugiau. JAV turi bent 450 ICBM‘ų. Vienos tokios raketos sprogimas bent keliolika kartų viršytų sprogimo virš Hirošimos stiprumą. Pirmąją Tarpkontinentinę balistinę raketą „Aggregat 9“, skirtą bombarduoti JAV, sukūrė naciai.
Ch. Hagelis, kalbėdamas apie Šiaurės Korėjos pasauliui keliamą pavojų, aiškino: „Viena iš priežasčių, kodėl mes stipriname mūsų priešraketinę gynybą, yra tai, kad, žvalgybos duomenimis, Pchenjanas išties gali paleisti raketą, todėl turime aplenkti Šiaurės Korėją ir apsisaugoti nuo potencialios grėsmės“.
Kovo 7-ąją Šiaurės Korėja pagrasino paleisti „prevencines“ branduolines bombas į JAV.
Kovo 12-ąją Pchenjanas vėl grasino – šįsyk „nušluoti“ salą prie Pietų Korėjos.
„Mes turime parodyti savo pamišusiems priešams, kas yra tikras karas“, - aiškino 30-metis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Un‘as.
Šis komentaras pasirodė po to, kai Pietų Korėja ir JAV pradėjo bendras savaitės pratybas, o Pchenjanas nutraukė 60 metų trukusias paliaubas tarp Korėjų bei telefoninį ryšį. Dar Šiaurės Korėjos vadovas neseniai pareiškė, kad jo vadovaujama valstybė pasiruošusi „visuotiniam karui“.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]