Birželio 10 d. JAV paskelbta 120 puslapių Nacionalinio saugumo strategija Stiprinant Ameriką (Strengthening America), kalbanti pirmiausia apie Kiniją ir Rusiją, terorizmą Artimuosiuose Rytuose ir informacinį karą. Strategiją pasiūlė už ideologiją atsakingas, įtakingiausias JAV Respublikonų studijų komitetas (RSK, angl. Republican Study Committee, RSC). Pranešama, kad ši strategija kurta daugiau kaip pusantrų metų. 1973 m. įkurtas RSK yra didžiausia bet kokiai JAV partijai priklausanti ideologinė kalvė, nuo 1995 m. siūlanti savo alternatyvų biudžeto projektą. Šiuo metu RSK vadovauja Džeimsas Džonsonas (James M. Johnson), pasisakantis prieš imigraciją iš musulmoniškų valstybių, abortus, marichuaną, visuotines LGBT santuokas.
Strategijoje kalbama apie agresyviausius Amerikos priešus – Kiniją, Rusiją ir Iraną, paliečiama ir koronaviruso tematika.
Didžiausias dėmesys dokumente (25 puslapiai) skiriamas Kinijai, 23 puslapiai skirti Artimiesiems Rytams, 9 puslapiai – Rusijai.
RSK dokumente nori paskelbti Rusiją valstybine terorizmo sponsore dėl to, kad, kaip teigiama, Maskva palaiko Irano Islamo revoliucijos sargybinių korpusą (IRGC), Hezbolos ir Talibano judėjimus bei Rusijoje atsiradusį neonaciškos ir antisemitiškos ideologijos Rusijos imperijos judėjimą (Русское Имперское Движениe).
Naujoji Nacionalinė saugumo strategija rekomenduoja įvesti sankcijas Rusijos naftos ir dujų projektams, taip pat sankcijas tiems, kurie turi reikalų su šiais projektais kitose valstybėse; tiems, kurie išperka Rusijos skolas; tiems, kurie skleidžia Rusijos propagandą; taip pat sankcijas tarptautinių tarpbankinių finansinių atsiskaitymų organizacijai SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), kol ji iš savo narių gretų nepašalins Rusijos.
Dokumente siūloma užšaldyti Rusijos sąskaitas, padidinti karinę paramą Ukrainai, siųsti į ją ginklus, palaikyti demokratijos aktyvistus Rusijoje.
Iš viso Nacionalinio saugumo strategijoje paskelbta daugiau nei 130 pasiūlymų, kaip kovoti su Amerikos priešais. Tarp jų – rekomendacijos, kaip sumažinti Kinijos įtaką: pirmiausia – pasirašyti laisvos prekybos sutartis su demokratiniais partneriais Azijoje (Taivanu, Indonezija, Filipinais, Indija, Brazilija, Kenija ir kt.); taip pat – imtis priemonių lyderiauti tarptautinėse organizacijose (Jungtinėse Tautose ir kt.), kurias bando kontroliuoti Kinija ir Rusija.
Šaltinis: res-johnson.house.gov
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]