Birželio 16 d. JAV Senatas patvirtino 600 milijonų dolerių vertės įstatymo projektą, kuris palies šalies gynybos sritį, uždraus kankinimus ir sankcionuos mirtinos puolamosios ginkluotės tiekimą Ukrainai, teigia leidinys „The New York Times“.
„Tačiau Senatas nedelsiant atmetė rezoliuciją dėl šio įstatymo finansavimo. Tai pirmasis mūšis dėl biudžeto išlaidų, kuris šį rudenį gali iššaukti valstybinių įstaigų veiklos nutraukimą“, – teigia leidinys.
Rezoliucija dėl ginkluotųjų pajėgų finansavimo sustabdė Demokratų partijos atstovai. Šiais veiksmais jie siekė privesti respublikonus vėl derėtis dėl biudžeto formavimo.
Demokratai ir daugelis respublikonų nori panaikinti 2011 m. patvirtintą išlaidų limitą. JAV prezidentas Barakas Obama pažadėjo: jei derybos dėl biudžeto formavimo nebus atnaujintos, jis asmeniškai vetuos sprendimą skirti finansavimą, jei Senato demokratų atstovai nepadarys to anksčiau.
Demokratus ypatingai erzino įstatymo projekto gynybinės politikos dalis, kuri leido Pentagonui 38 milijardais dolerių pasididinti savo biudžetą einamosioms išlaidoms. Demokratai ir Baltieji Rūmai tvirtina, kad tai gudrybė, kuria pasinaudoję kariškiai gali apeiti išlaidų limitą.
Reaguodamas į tokį atsainų požiūrį į gynybos išlaidas JAV senatorius Džonas Makeinas kritikavo B. Obamą tvirtindamas, kad „esant situacijai, kai kyla globalios grėsmės, visiškai neaišku, kodėl kažkam reikia pasisakyti prieš gynybos įstatymo projektą dėl priežasties, kuri niekaip nesusijusi su išlaidomis ginkluotosioms pajėgoms“.
Baltieji rūmai turi ir kitų pretenzijų šiam įstatymo projektui, todėl birželio 18 d. B. Obama patvirtino, kad gali vetuoti šį įstatymą.
Šaltinis: nytimes.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]