Leidinių The Washington Post ir The Guardian paviešinta informacija apie slaptą JAV specialiųjų tarnybų vykdomą visuotinę vartotojų sekimo programą PRISM sulaukė didžiulio atgarsio. Į JAV institucijas jau kreipėsi atitinkamos Europos Sąjungos instancijos, kurios prašo pasiaiškinti dėl europiečių sekimo. Negana to, pačiose Jungtinėse Valstijose programa PRISM tapo pretekstu kreiptis į teismą.
Šaltinių teigimu, JAV senatorius iš Kentukio valstijos, Respublikonų partijos atstovas Randas Paulas neketina taikstytis su tuo, kad PRISM leidžia JAV spec. tarnyboms sekti vartotojus internete, ir išsakė savo protestą dėl jos įgyvendinimo.
Kalbėdamas Fox News Sunday vakarinėje laidoje, senatorius išreiškė norą pateikti kolektyvinį ieškinį prieš antikonstitucinę vyriausybės programą, o kartu pasisako palaikantis daugiau nei 10 mln. amerikiečių poziciją PRISM atžvilgiu. Randas Paulas paprašė interneto tiekėjų ir telekomunikacijų kompanijų kreiptis į savo klientus ir prisijungti prie kolektyvinio ieškinio.
Kaip precedentą JAV senatorius įvardino protestus prieš įstatymų projektus „Stop Online Piracy Act“ (SOPA) bei „Protect Intellectual Property Act“ (PIPA), vykusius 2012 metais. Šie įstatymų projektai, daugelio vartotojų teigimu, galėjo smarkiai pakenkti internetui ir jo bendruomenei, kadangi būtų apribojęs piliečių laisves ir teises.