Migracinė krizė tapo pagrindine JAV prezidento rinkimų kampanijos tema. Diskusiją dėl Sirijos dar labiau paaštrino teroro išpuoliai Paryžiuje. Barako Obamos (Barack Obama) administracija pasiūlė planą, pagal kurį 2016 m. šalyje būtų paskirstyta 10 pabėgėlių iš Sirijos. Daugelis respublikonų pasisako prieš šias priemones ir reikalauja griežtinti potencialių pabėgėlių kontrolę.
„Tai gali tapti pačiu didžiausiu „Trojos arkliu“ istorijoje. Reikia tik atidžiau panagrinėti migracijos problemą. Labai greitai jie čia pakvies savo žmonas ir vaikus. Pažvelkite į migracijos problemą taip, kaip į ją žiūriu aš. Aš iš esmės tapau pirmuoju, kuris į tai atkreipė dėmesį. Prieš tris savaites aš žiūrėjau į šią migracijos bangą ir galvojau – kokia nelaimė ištiko tuos žmones. O po to staiga pasakiau sau: „Stop! Bet juk ten vieni vyrai!” O vėliau mes pamatėme, ką surengė 5–6 žmonės Paryžiuje. Mes tiesiog privalome atsimerkti!“, – teigė Donaldas Trampas (Donald Trump).
Tačiau Demokratų partijos atstovai mano, kad migrantus reikia užjausti. Kolorado valstijos gubernatorius teigė: „Daugelis pabėgėlių iš Sirijos – tai seneliai, moterys ir vaikai. Žinoma, kad daugeliui šių šeimų artimos amerikietiškos vertybės, jie pasisako prieš tai, kas vyksta Sirijoje. Iš tikrųjų – jie mūsų sąjungininkai.“
Amerikoje, kaip ir Europoje, imigrantai dažniausiai apsigyvena viename rajone. Vaizdo įraše vaizdai iš Naujojo Džersio Patersono rajono. Ten žmonės kalba, kad čia nejaučia priespaudos ir gali gyventi ramiai, nedrebėdami kiekvieną minutę dėl bombų sprogimų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]