Vyriausybės posėdyje vakar pritarta Teisingumo ministerijos parengtiems Civilinio kodekso (CK) ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pakeitimams, praneša ministerija. Juose esą siūloma, kad verslininkai aiškiau pateiktų informaciją vartotojams, nustatomas draudimas taikyti „paslėptus“ prekybos internetu mokesčius.
Anot ministerijos, projekte numatyta nemažai naujovių, leisiančių efektyviau apginti vartotojų teises.
„Priėmus šiuos įstatymus, bus dar labiau ginamos vartotojo, kuris yra silpnesnė sutarties šalis, teisės. Be to, palengvės tarptautinė elektroninė prekyba, didės vartojimo prekių ir paslaugų rinkų konkurencingumas“, – pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Siūloma nustatyti, kokią informaciją vartotojui turi pateikti verslininkas, prieš sudarydamas sutartį su vartotoju. Informacija turės būti pateikta aiškiai ir suprantamai vartotojui.
Siūloma nustatyti ilgesnį (14 dienų) terminą, per kurį vartotojas gali nenurodydamas priežasties ir iš esmės nepatirdamas išlaidų atsisakyti nuotolinės (sudarytos naudojant ryšio priemones) sutarties ir ne prekybos vietose sudarytos sutarties (šiuo metu terminas – 7 dienos). Anot pranešimo, vartotojams atsisakyti sutarties bus lengviau ir paprasčiau, apie tai jie galės pranešti verslininkui pateikdami užpildytą pavyzdinę sutarties nutraukimo formą. Verslininkas sumokėtus pinigus privalės grąžinti vartotojui ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sutarties atsisakymo dienos.
Jeigu informacija apie teisę atsisakyti sutarties vartotojui nepateikiama, laikotarpis, per kurį galima atsisakyti sutarties, ilginamas iki 12 mėnesių. Taip pat bus nustatytas draudimas elektroninės prekybos interneto svetainėse naudoti iš anksto pažymėtus langelius dėl papildomų prekių ar paslaugų užsakymo, panaikinti „paslėpti“ prekybos internetu mokesčiai ir išlaidos vartotojams („mokėjimo spąstai“).
„tm.lt“, „ekspertai.eu“ inf.