„Kai mes čia buvom susitikę paskutinį kartą, buvo vilties ženklų dėl taikos pokalbių Ženevoje, – antradienio vakarą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje Niujorke sakė organizacijos atstovas politiniams klausimams Jeffrey Feltmanas. – Tačiau to neliko. Nėra noro siekti kompromiso, situacija toliau blogėja.“
Pareigūnas griežtai pasmerkė Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų pagrobimą. „Jie turi būti nedelsiant paleisti – nenukentėję ir be jokių sąlygų. Juk kalbame apie žmonių gyvybes“, – sakė J. Feltmanas.
JT, anot jo, turi informacijos apie kankinimus, grobimus ir rimtus susirėmimus regione. „Visos įtaką turinčios valstybės turi padaryti viską, ką gali, kad būtų pasiektas taikus sprendimas“, – reikalavo J. Feltmanas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tuo tarpu pareiškė tikįs, kad ESBO kariniai stebėtojai greitai bus paleisti. „Aš tikiuosi, kad šis konfliktas bus išspręstas, ir kad jie galės laisvai išvykti“, – kalbėjo jis antradienį per Rusijos televiziją. Kartu V. Putinas pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė ESBO stebėtojų misiją turėjo suderinti su prorusiškais sukilėliais šalies Rytuose.
Be to, jis netiesiogiai pagrasino, kad sankcijos jo šaliai gali pakenkti Vakarų energetikos koncernams. „Jei tai tęsis, mes, žinoma, turėsime pagalvoti apie tai, kaip (užsienio bendrovės) dirba Rusijos Federacijoje, ypač – tokiose pagrindinėse pramonės šakose, kaip energetikos sektorius“, – kalbėjo jis.
Rusijos naftos koncernas „Rosneft“ bendradarbiauja su ne viena Vakarų energetikos įmone, pavyzdžiui, amerikiečių „ExxonMobil“, „Statoil“ iš Norvegijos ar italų „Eni“. Dėl Ukrainos krizės pirmadienį savo sankcijas Rusijai sugriežtino ir JAV, ir Europos Sąjunga.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]