Jungtinių Tautų (JT) inspektoriai, kuriems draudžiama vykti į Siriją, atvyko į Turkiją, kur rinks informaciją apie galimą cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje, praneša „Reuters“.
JT tyrėjų komanda buvo pasirengusi nuo balandžio mėnesio ir Kipre laukė leidimo pradėti tyrimą Sirijoje. Šią savaitę jie buvo nusiųsti į Turkiją, o komandos vadovas Švedijos mokslininkas Ake Sellstromas ketvirtadienį susitiks su Turkijos užsienio reikalų ministru Ahmetu Davutoglu.
Vakarų šalių valstybės nepatenkintos, kad JT inspektoriai nepasistūmėjo tirdami šiuos kaltinimus.
Turkijoje JT komanda negalės surinkti grunto pavyzdžių ar konkrečių įrodymų, kad buvo naudojamas cheminis ginklas, bet galės rinkti žvalgybinę informaciją ir apklausti liudininkus arba nukentėjusiuosius bei paimti jų kraujo mėginius.
JAV ir Didžioji Britanija pateikė cheminio ginklo naudojimo Sirijoje įrodymų
JAV ir Didžioji Britanija pateikė JT komisijai įrodymų, kad Sirijos valdžia mažiausiai 10 kartų naudojo cheminį ginklą. Tai trečiadienį pranešė „The Associated Press“, remdamasi šaltiniu diplomatiniuose sluoksniuose.
„Britų ir amerikiečių įrodymai kai kur kertasi, bet juos visus sudėjus galima kalbėti apie 10 atvejų, kai prezidento Bašaro al Asado režimas naudojo cheminį ginklą“, - cituoja agentūra diplomato žodžius.
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija anksčiau pareiškė turinčios įrodymų, kad Sirijos vyriausybės pajėgos naudojo cheminį ginklą. Agentūros šaltinis nepatikslino, ar buvo atsižvelgta į Prancūzijos pateiktus įrodymus. Vakarų šalys nepateikė informacijos, ar opozicija naudoja cheminį ginklą.
Anksčiau Sirijos vyriausybė ir opozicija ne kartą kaltino viena kitą cheminio ginklo naudojimu. Oficialusis Damaskas neigia visus kaltinimus savo adresu.
Eltos inf.