Apie tai prabilo patys britai per vieną pagrindinių savo dienraščių „The Telegraph“ spalio 23-iąją. Daugelis ir Lietuvoje jau seniai nutuokia, kad Jungtinei Karalystei neapsimoka būti Europos Sąjungoje. Ji akivaizdžiai byra, nenori netekti svaro (analogiškai kitos valstybės nori susigrąžinti savo nacionalines valiutas), o ir imperinė didybė – neatskiriamas nuo britų dalykas.
„Realiai Jungtinė karalystė jau yra išėjusi iš Europos Sąjungos, tačiau reikia tik sugalvoti, kaip apsimesti, kad dar tebesame ES nariai“, - atvirai rašo laikraštis.
Tiems, kas nežino, reikėtų paminėti, jog Jungtinė Karalystė ketina visiškai išmesti lauk vadinamąjį Europos Sąjungos Trečiąjį Postulatą (Pillar III) – jurisdikciją ir vidaus reikalus (Pillar I yra vieninga rinka, Pillar II – užsienio reikalai).
Tai – tikra revoliucija. Naikinamos net 130 direktyvų. Tony Blairas išsiderėjo Pillar III išmesti lauk iš Jungtinės Karalystės 2014-aisiais, tada visa britų jurisdikcija pereitų į Britanijos aukščiausiojo teismo rankas.
Britai nusivylę, kad Europos Sąjungos „antiteroristiniai įstatymai“ galiausiai išsigimė, tiksliau, jie imti naudoti, pavyzdžiui, bausti žmones, nesusimokėjusius už mašinos parkavimą. Laisvo žodžio nebeliko. Ekstradicija realiai negalioja (Vokietija irgi ignoruoja šį dalyką – ji net buvusio SS nario neatiduotų, tarkime, Danijai.)
Kol Europos Sąjunga kuria naujus bankų ir fiskalinės sąjungos planus, britai eilinį sykį suvokia, kad euroskeptikai buvo teisūs – euras nepasiteisino. Tiesa, vieningos laisvosios rinkos (jai sukanka 20 metų) – Margaret Thatcher nuopelno – britai prarasti nenori, to nenori ir Europos Sąjunga.
Britai sako: mes galime būti gerais Europos kaimynais.
Kitaip tariant – good bye.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]