Kaip žinoma, Lietuvos valstybės tarptautinių įsipareigojimų nevykdymas yra tapęs neatsiejama mūsų jaunos demokratijos kasdienybe.
Pavyzdžiui, nevykdomi Jungtinių Tautų Organizacijos Žmogaus Teisių Komiteto 2018 m. liepos 26 d. Baigiamųjų išvadų nurodymai Lietuvai – dėl prezidento R. Pakso, slaptųjų CŽV (kitaip – prezidento Valdo Adamkaus) kalėjimų, „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimų“ sąrašo ir t.t.
Nėra abejonių – Lietuvą administruojantys vasalai tikisi, kad visai tai ramiai nueis į užmarštį ir toliau bus galima ramiai gyventi, kaip gyventa iki šiol.
Tačiau taip tikrai nebus.
Jungtinės Tautos nėra nerūpestingų kvailių organizacija ir pasidomėjo, kaip likus iki Lietuvos Prezidento rinkimų keliems mėnesiams, vykdomas sprendimas dėl nušalinto prezidento Rolando Pakso, kuriam Jungtinės Tautos dar 2014 m. atstatė visas jo politines teises, nuo pat jo nušalinimo nuo Prezidento pareigų dienos.
Taip pat Jungtinės Tautoms jau yra pateikta informacija apie įgyvendintą Konstitucinę pataisą, kuri tarsi suteikia galimybę visiems piliečiams kreiptis į Konstitucinį tesimą, o realiai visai tai – tik dar vienas didelis barjeras norintiems ieškoti teisingumo už Lietuvos ribų.
Apie visa tai kovo 27 d. ekspertai.eu laidoje „Aktualus skambutis“ papasakojo advokatas, profesorius Stanislovas Tomas, kuris, kaip buvęs R. Pakso advokatas Jungtinėse Tautose, ir atsakė į jos iškeltus klausimus.
Susiję:
NSGK pirmininkas atsisako komentuoti tarptautinių teismų sprendimų Lietuvai nevykdymą
Lietuva gali sulaukti labai rimtų pasekmių nevykdydama JTŽTK sprendimo dėl R. Pakso
Pagaliau svarbų kiekvienam Lietuvos piliečiui dokumentą galima skaityti valstybine lietuvių kalba!