Daugelio pasaulio šalių – 138 iš 188 (73,4 proc.) – atstovai Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje, kelios minutės po vidurnakčio, po ilgų kalbų, balsavo už Palestinos priėmimą į Jungtinių Tautų šeimą. Tai buvo galima stebėti tiesiogiai: http://webtv.un.org/meetings-events. Ypač daug aplodismentų sulaukė Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbasas. Netrukus po šio istorinio įvykio JAV atstovė Jungtinėse Tautose Susan Elizabeth Rice griežtai ir piktai pasisakė prieš Jungtines Tautas. Atrodė, kad pasaulio valdovų balsas įsakmiai skamba visoms pasaulio šalims, kurios apsisprendė visiškai kitaip, nei JAV.
Prieš Palestinos pripažinimą balsavo vos 9 šalys - Izraelis, JAV, Panama, Palau, Kanada, Maršalų salos, Naurus, Čekija, Mikronezija.
Susilaikė 41 šalis: Lietuva (mūsų šalį JTO atstovauja Dalius Čekuolis), Albanija, Andora, Australija, Bahamai, Barbadosas, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kamerūnas, Kolumbija, Kroatija, Demokratinė Kongo respublika, Estija, Fidžis, Vokietija, Gvatemala, Haitis, Vengrija, Latvija, Malavis, Monakas, Mongolija, Juodkalnija, Nyderlandai, Papua Naujoji Gvinėja, Paragvajus, Lenkija, Korėja, Moldova, Rumunija, Ruanda, Samoa, San Marinas, Singapūras, Slovakija, Slovėnija, Makedonija, Togas, Tonga, Jungtinė Karalystė, Vanuatus.
Kaip matome, visos Baltijos šalys, kartu su Lenkija ir buvusios Jugoslavijos šalimis, "pamiršo" savo priklausomybę sovietiniam blokui ir atsidūrė vienoje gretoje su papuasais.
Dabar Palestina bus tokiame pačiame statuse JTO, kaip ir Vatikanas, Maltos ordinas ir Europos Sąjunga – „ne narė stebėtoja“. Tai – naujas žingsnis derybose su Izraeliu.
Izraelio atstovo Rono Prosoro gražiakalbystė apie tai, kad Izraelis visur sėja taiką, matyt, neįtikino JTO atstovų iš viso pasaulio. „Ši rezoliucija nereiškia taikos“, - pagrasino R. Prosoras, kritikuodamas M. Abbasą, kuris neva nesugeba kontroliuoti Gazos ruožo.
Izraelio premjeras Benjaminas Netyanyahu pareiškė: „Izraelis pasiruošęs gyventi taikoje su Palestinos valstybe. Tačiau dėl taikos palaikymo, Izraelis turi jaustis saugiai, o palestiniečiai privalo pripažinti Izraelio valstybę ir pasiruošti pabaigti konfliktą su Izraeliu visiems laikams“.
Izraelio vyriausybės atstovas Margas Regevas JTO rezoliucijos priėmimą pavadino „politiniu teatru“.
Jeruzalė (Al Quds) nuo šiol tapo dviejų valstybių – Palestinos ir Izraelio – sostine.
[gallery link="file" order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]