Balandžio 28 d. Juodkalnijos parlamentarai (46 už, 35 prieš; iš viso parlamente - Skupštinoje - yra 81 narys) nubalsavo už tai, kad šalis būtų priimta į NATO.
2017 m. kovo apklausos duomenimis, į NATO nori tik 50 proc. Juodkalnijos Respublikos gyventojų, nori - 40 proc., 10 proc. nėra apsisprendę.
Nepaisant to, nors prieš 18 metų ta pati NATO bombardavo Belgradą ir Juodkalniją net tris mėnesius, Juodkalnijos valdžia, šaliai net nesant ES, 2002 m. įsivedė eurą, tačiau į ES taip priimta ir nebuvo, nors 2010 m. jai tai buvo pažadėta.
Juodkalnija turi vos 2000 karių armiją, tačiau jos strateginė pozicija prie Adrijos jūros suteikė NATO galimybę visiškai kontroliuoti Adrijos jūrą. Kitos Adrijos jūros valstybės - Albanija, Kroatija ir Italija - jau priklauso NATO.
Rusijos Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Juodkalnijos parlamentarų demonstratyvus aktas pamynė visas demokratines normas ir principus.
Po istorinio parlamentarų sprendimo prie Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje esančio parlamento vyko prieš NATO nukreiptas protestas, buvo deginama NATO vėliava, žmonės protestavo su plakatais, kuriuose NATO vadino žudikais kruvinomis rankomis, o šalies politikus išdavikais ir vagimis.
Šalyje gyvena 622 tūkst. žmonių. Į NATO Juodkalnija buvo pakviesta 2015 m. gruodį. 27 iš 28 NATO šalių narių ratifikavo Juodkalnijos stojimo protokolą, kol kas to nepadarė Ispanija.
Neseniai protestai prieš NATO vyko Italijos saloje Sardinijoje, kurios gyventojai nenori, kad saloje būtų gausybė NATO bazių. Sardinijoje ant sienų gausu grafičių su užrašų, liepiančių NATO nešdintis lauk.
Manoma, kad dėl šios priežasties ir apskritai mažėjančio NATO populiarumo NATO skubiai priėmė Juodkalniją į savo glėbį.
Šaltinis: theguardian.com
Protestas Juodkalnijoje.
Protestas Sardinijoje.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]