Kinijos valdžia paskelbė, jog įsigalioja naujas įstatymas, skirtas užkirsti keliui gandams plisti. Naujienų agentūra Reuters praneša, jog kinų vartotojai, kurie publikuoja melagingą informaciją, gali netekti laisvės ir už grotų atsidurti iki trejų metų.
Kaip galima pasiekti tokio rezultato? Viskas labai paprasta. Užtenka, kad jūsų gandą socialiniame tinkle Weibo (Twitter analogas) kiti vartotojai perpublikuotų 500 kartų arba žinutę peržiūrėtų 5000 kartų.
Kinijos valdžios atstovų teigimu, patys šalies piliečiai prašo ką nors daryti su tais žmonėmis, kurie platina melagingą informaciją. Kartu pastebima, jog nė vienoje pasaulio šalyje „šmeižtas nevertinamas kaip žodžio laisvė“.
Kinijos komunistinė valdžia jau seniai kontroliuoja internetą, tačiau paskutiniu metu imamasi vis griežtesnių kontrolės veiksmų. Tiesa, negalima drąsiai teigti, kad visa tai daroma, jog elitas būtų apsaugotas nuo piliečių. Greičiau, atvirkščiai. Pavyzdžiui, visai neseniai 14 metų nelaisvės atėmimu buvo nuteistas vienas iš valdininkų, kai vartotojai internete išplatino jo nuotrauką su itin brangiu laikrodžiu ant rankos riešo.
Naujasis Kinijos valdžios priimtas įstatymas numato, kad iki trejų metų nelaisvės galima užsitarnauti tuo atveju, jei bet kokia melaginga informacija sukėlė masinių protestų, neramumų bendruomenėje, siekiama sukčiauti ar pasipelnyti, kaip vienu iš užfiksuotų atvejų Guangdongo provincijoje, kai iš negyvų kūdikių buvo padarytas muilas ir po atitinkamų žinučių internete imtas pardavinėti visiems norintiems.