Prieš du mėnesius Jungtinė Karalystė (JK) referendumo keliu paskelbė išeinanti iš ES. Kol kas nieko nevyksta, ir JK tebėra ES narė. BREXIT nė neprasidėjo.
Kodėl?
Britų vyriausybė pati nežino, ko nori, ji nėra pasirengusi net atsakyti į tokį klausimą. JK ir ES yra kur kas glaudžiau susijusios nei sakė BREXIT šalininkai. Britų išėjimas iš ES yra milžiniškas darbas.
Per du mėnesius nuo referendumo įvyko štai kas: nauja premjerė Teresa Mei (Theresa May) įkūrė dvi ministerijas (Išėjimo iš ES ir Tarptautinės prekybos).
Nė viena iš jų neveikia.
Kai kurie ekspertai skaičiuoja, kad BREXIT įvyks ne anksčiau kaip po 10 metų, jį sureguliuoti prireiks 10 tūkst. valstybės tarnautojų, tai kainuos 5 mlrd. svarų.
T. Mai frazė BREXIT YRA BREXIT (Brexit means Brexit) labai aiškiai rodo, kad niekas neaišku.
Sklinda gandas, kad gali būti ir griežtasis BREXIT variantas: staigus išėjimas 2017 ar 2018 m., o gal ir kiek vėliau, nes naujo ES biudžeto tvirtinimas vyks 2020 m.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]