Europos katalikų šeimų asociacijų federacija, šiuo metu vienijanti 14 organizacijų iš Europos Sąjungos valstybių, inicijavo manifestą, kurį kviečiami pasirašyti visi kandidatai į Europos Parlamentą. Šiuo parašu jie esą įsipareigoja ginti šeimų teises ir priimti joms palankius sprendimus. Tikimasi, kad kartu tai pagelbės rinkėjams apsispręsti, už ką balsuoti rinkimų metu.
Manifestas yra sudarytas iš 12 punktų, kuriuose, kaip teigiama, kalbama apie vyrų ir moterų papildomumą, išreiškiama pagarba ir skatinamas santuokos institutas, tėvų vaidmuo vaikų auklėjimo procese ir kitos šeimos vertybės.
„Manifeste kalbama, kad priimamus įstatymus reikia derinti su tuo, kaip jie paveiks šeimų gyvenimą (...), raginama pripažinti tą nematomą darbą, kurį žmonės daro namuose, tą įnašą, kurį jie įneša į visuomenės socialinę gerovę, socialinį turtą, rūpindamiesi vaikais, seneliais ir vieni kitais. Ekonomika turi užtikrinti galimybę šeimoms pragyventi iš sąžiningo ir garbingo darbo. Turi būti numatytos bent minimalios motinystės atostogos, priderintos prie kūdikių poreikių“, – teigia Vilniaus arkivyskupijos Šeimos centro direktorius Algirdas Petronis.
Pasak jo, ši mintis kilo pernai, kuomet kilo klausimas, kaip paskatinti žmones kuo sąmoningiau daryti savo pasirinkimą, palengvinti jiems supratimą, už ką jie balsuoja, taip pat sudaryti galimybę kandidatams pareikšti savo poziciją.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.