Sausio 27-osios, sekmadienio, vakare Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Davidas Cameronas telefonu Prancūzijos prezidentui François Hollande‘ui pranešė, kad padės jam kariauti ir pradžiai atsiųs britų 200 karių.
Pasak D. Camerono, JK „entuziastingai“ padės Prancūzų kariams Malyje.
Kaip sausio 29-ąją rašė britų „The Guardian“, atsiųsti JK kariai apmokys Vakarų Afrikos šalių kolegas.
Britai į Malį jau nusiuntė du transportinius lėktuvus „RAF C17“, o į Senegalą - ir didelio aukščio žvalgybinius „RAF Sentinel“ dronus.
Šiuo metu Malyje yra apie 3000 Prancūzijos legiono karių. Sausio 28-ąją jie užėmė itin strategiškai svarbų, UNESCO globojamą senovinį Timbuktu miestą ir juda toliau į šalies šiaurę.
Bijoma, kad Timbuktu – miestas, kuriame yra vienas seniausių pasaulio universitetų, didžiulės bibliotekos – netenka vertingų senovinių graikiškų ir musulmoniškų rankraščių: juos legionieriai degina. Pasak Malio kultūros ministerijos, Ahmed Baba dokumentų ir tyrimų centre jau supleškinta apie 100 000 rankraščių.
Pasak rašytinių šaltinių, Timbuktu (vietine koyra chiini kalba – Tumbutu), kuriame gyvena vos 55 000 žmonių, kaip išsivystęs miestas egzistuoja nuo XI a. Jame saugota per 700 000 svarbių rankraščių, parašytų arabų, songhajų, tamašekų kalbomis.
XIII-XVII a. Timbuktu buvo itin svarbus musulmoniškojo pasaulio mokslo centras, kuriame studijuoti ir tikslieji mokslai, pvz., matematika, astronomija.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]