Rugsėjo 17 d. mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ lankytojai, susirinkę Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, susipažino, kas yra lazeriniai ginklai, buvo pristatyta karininko profesija ir karinės institucijos, nuo XIX a. veikusios Akademijos teritorijoje. Kiekvienas dalyvis galėjo išmėginti akies taiklumą Akademijos lazeriniame tire.
Paskaitoje „Kas bendro tarp Archimedo ir lazerinio ginklo?“ Akademijos Inžinerinės vadybos katedros docentas dr. Vytautas Gudelis mokslo festivalio dalyviams pristatė spindulinio ginklo idėją, apžvelgė techninę raidą nuo jo sukūrimo iki šiuolaikinio lazerinio ginklo ir papasakojo apie jo panaudojimą karyboje.
Pasak dr. V. Gudelio, 2004 metais amerikiečiai, pritaikę naujas kietojo kūno lazerių technologijas, Saudo Arabijos poligone visam pasauliui pademonstravo, kad lazerio spinduliais galima sunaikinti tanką. Nuo tada lazeris vis dažniau naudojamas ir karinėse technologijose.
Šiuo metu daugelyje didžiųjų valstybių lazerinių technologijų bendrovės sėkmingai išbando lazerinių ginklų sistemas tiek priešlėktuvinėse karinėse operacijose, numušant nepilotuojamus skraidymo aparatus, tiek priešraketinėse karinėse operacijose, numušant taktines raketas.
Renginyje dalyvavę Vilniaus „Saulės“ ir Žirmūnų gimnazijų auklėtiniai džiaugėsi, kad po paskaitos išgirdo ir naudingų patarimų, norintiems stoti į Lietuvos karo akademiją ir tapti karininkais. Vaikai sakė, kad sužinojo daug naujos ir įdomios informacijos, kuri padės jiems apsispręsti ateityje renkantis studijų kryptį aukštojoje mokykloje.
Po paskaitos ir diskusijos mokiniai buvo pakviesti į Akademijos lazerinę šaudyklą, dalyvavo ekskursijoje po Akademiją „Karinės institucijos, veikusios (-iančios) LKA: XIX–XXI a.“.
Lietuvos karo akademija mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ dalyvauja jau ketvirtą kartą.
Daugiau informacijos apie festivalį.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]