2024 m. birželio 17 d.

 

Karo policijos įstatymas sulaukė garsių visuomenės veikėjų palaikymo, tačiau esminiai klausimai lieka nepaliesti

29
Paskelbta: 2020-12-15 12:01 Autorius: ekspertai.eu
Naujojo karo policijos įstatymo gynėjai, iš kairės į dešinę: Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, nepriklausomo Žmonių partijos portalo vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, valstybinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, įvairių politinių judėjimų dalyvis, Kupiškio savivaldybės tarnautojas Julius Panka, politinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ pirmininko Vytauto Radžvilo bendražygis Vytautas Sinica. Violetiniu apskritimu pažymėta galvutė priklauso Žmonių partijos atstovui Laurynui Kasčiūnui.


Naujasis Karo policijos įstatymas, kurį pasirašė Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda, kelia tam tikrų klausimų.

Iš pirmo žvilgsnio akivaizdžiai prieštaraujantis Konstitucijai įstatymas, įsigaliosiantis nuo 2021 m. sausio pirmos dienos, sulaukė nemažai jo gynėjų.

Žmonių partijos atstovai Laurynas Kasčiūnas bei anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas neabejoja tokio antikonstitucinio įstatymo būtinumu.

Jiems pritaria ir valstybinė bei nepriklausoma užsakomoji žiniasklaida.

Tokį įstatymą palaiko ir iškilus visuomenės veikėjai – Julius Panka, politinės partijos „Nacionalinis susivienijimas“ pirmininko Vytauto Radžvilo bendražygis Vytautas Sinica ir t.t.

Visi kaip vienas akcentuoja, kad šis naujos redakcijos įstatymas tiesiog padės efektyviau spręsti iš Lietuvos kariuomenės pabėgusių dezertyrų klausimus.

„Praktinė problema, kad kai Karo policijos pareigūnai, kurių tai atsakomybė, įtaria, tarkim, pas mergaitę X besislepiant namuose dezertyrą, bet negali patys apžiūrėti namų, o turi kviesti policiją, kad ji apžiūrėtų. Neefektyvumas. Ne nauji reiškiniai ir poreikiai išprovokavo, o sena sena problema pagaliau išspręsta“, - savo supratimą apie minėto įstatymo būtinybę vaizdžiai išdėstė V. Sinica.

Taigi, bendrai apžvelgus aukščiau minėtų prelegentų dėstomus argumentus naujojo Karo policijos įstatymo naudai, aiškiai matosi kiek paviršutiniškas jų požiūris į šį klausimą.

Ne iki galo aišku, kodėl įstatymo gynėjai visiškai neliečia tų fragmentų, dėl kurių ir kilo diskusijos.

Niekas kol kas neatsakė į klausimus, kodėl reikėjo keisti esamą tvarką dėl Karo policijos bendradarbiavimo su policija ir kodėl nuo sausio 1 d. policija iš viso eliminuojama iš bendradarbiavimo su Karo policija?

Neatsakyta į klausimą, kam Karo policininkui reikalingos 24 valandos sulaikius civilį, jei anksčiau įstatymas nurodydavo apie sulaikymą policijai pranešti NEDELSIANT?

Kol kas nėra aišku, kokiu būdu, remiantis naujuoju įstatymu, Karo policininkas sugebės nustatyti civiliui jo psichinės ligos požymius, kaip tas Karo policininkas spręs, žmogus psichiškai sveikas, ar nelabai sveikas, todėl jį per prievarta patikrinimui gabens į gydymo įstaigą?

Taip pat nėra žinoma, kodėl Karo policijos įstatymo Aiškinamajame rašte, kuris būtent ir skirtas įstatymo naujovėms paaiškinti, net neužsiminta apie esminius šio įstatymo pakeitimus, dėl kurių ir kilo diskusija?

Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų kol kas nėra.

Net Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, balsavęs už šį įstatymą, atvirai prisipažino, kad apie įstatymą nelabai ką žino, nieko komentuoti apie tai negali, o balsavo už tą įstatymą pasyviai už, nes visi balsavo už.

Jūsų dėmesiui ištrauka iš gruodžio 14 d. „PressJazz TV“ laidos „2K+“, kurioje Audrius Nakas pabandė lengvai apžvelgti aukščiau minėtų asmenų ir leidinių reakciją į naująjį Karo policijos įstatymą.


Ekspertai.eu primena, kadangi atsakingi valstybės veikėjai (išskyrus Seimo pirmininko pirmajį pavaduotoją Jurgį Razmą ir Seimo NSGK narę Dovilę Šakalienę) iki šiol iš viso niekaip nereagavo ir nekomentavo naujojo Karo plicijos įstatymo, gruodžio 18 d. 11 val. organizuojamas renginys Seimo spaudos konferencijų salėje.

Dalyvauti renginyje be aukščiau minėtų dviejų asmenų kviečiami: Karo policijos įstatymo tiesioginis regėjas, Lietuvos kariuomenės Karo policijos (LK KP) vado patarėjas Taras Ivanec, LK KP vadas plk. ltn. Laimas Baliūnas, įstatymų projektų rengimo koordinatorės Krašto apsaugos ministerijos Teisės departamento direktorė Judita Nagienė ir Teisėkūros skyriaus patarėja Jurgita Banytė, Seimo Teisės departamento vadovas Andrius Kabišaitis, Buvusi Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, šalies  Gitano Nausėdos, kuris pasirašė šį įstatymą, atstovai, anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas ir t.t.

„Kviečiame Jus ar Jūsų atstovus dalyvauti viešoje diskusijoje dėl š.m. lapkričio 10 d. priimto naujos redakcijos LR Karo policijos įstatymo ir dėl jo priėmimo visuomenėje kilusio rezonanso.

Laukiame Jūsų argumentų dėl šio įstatymo reikalingumo ir pagrindimo, taip pat, mūsų nuomone, akivaizdaus jo prieštaravimo Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Diskusija vyks Seimo spaudos konferencijų salėje š.m. gruodžio 18 d. 11 val.
Maloniai tikimės Jūsų dalyvavymo, nes priešingu atveju būsime priversti manyti, kad šis įstatymas, priimtas paskubomis ir be viešų diskusijų, turi tikslus, slepiamus nuo visuomenės.

Būsime dėkingi Jums, jei iš anksto patvirtinsite Jūsų dalyvavimą diskusijoje“, - rašoma Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos pirmininko, Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataro, Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininko
Zigmo Vaišvilos kvietime visiems tiems, prisidėjusiems prie šio įstatymo.

P. S.

Dar kartą ačiū „PressJazz TV“ žiūrovų ir ekspertai.eu skaitytojų akylumui, kurių dėka ir buvo atkreiptas dėmesys į šį fantastišką įstatymą.

Susiję:

„Delfi.lt“ pabandė panagrinėti Karo policijos įstatymą, tačiau labiau domino skiepai ir komentarai internete  

Į naujojo Karo policijos įstatymo gynybą stojo Vytauto Radžvilo bendražygis  

Kupiškio savivaldybės tarnautojas: nemanau, kad tai įmanoma XXI amžiuje, Europos viduryje, priklausant ES ir NATO

TARAS IVANEC išaiškinimas, tai kažkas ypatingo: Karo policijos įstatymo „Aiškinamasis raštas“  

Karo policijos įstatymas: su sulaikytuoju civiliu, karo policininkai turės galimybę bendrauti visas 24 valandas  

2K+: Lietuva vakcinos nuo koronaviruso pirks tiek, kad galėtų padėti Rytų partnerystėms valstybėms bei Afrikai  

Karo policijos įstatymas: L. Kasčiūnas pasistengė neatsilikti nuo savo kolegos – anušauskinių KGB sąrašų skelbėjo

Komendanto valanda koronavirusui turėtų suduoti stiprų smūgį, tačiau ją įvesti kol kas dar delsiama  

Spaudos konferencija apie ULTRAįstatymą, kurį jau pasirašė valstybės lyderis G. Nausėda  

2K+: ypatingos svarbos įstatymas priimtas paskutinę praėjusios kadencijos Seimo dieną be diskusijų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
29.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.28. Pikasas
(2020-12-19 09:12:37)
(78.63.47.198) Parašė:

Tokią temą verta analizuoti pilnoje jos apimtyje. Tam reikalingos specifinės žinios, kurių didelė dalis gali būti įslaptintos. Todėl tenka paliesti tik pačią esmę. Manau, kad pats pavadinimas "Karo policija" yra sietinas su tam tikromis aplinkybėmis, t.y. karo atveju. Šiuolaikiniame pasaulyje matome visokios rūšies karų. Tai ir regioniniai konfliktai, kurie dažnai pavirsta į regioninius karus. Ekonomikos konkurencinėje kovoje visokie monopoliniai karteliai panaudoja tokias įvairias kovos formas, kad jos netgi vadintinos ekonominiais karais. Šiuolaikinės technologijos suponavo internetinių karų tikimybę. Šie karai taip pat gali atnešti didžiulę žalą visuomenės ekonoomikai ir demokratijos kūrimui. Kiekvienas karas, kuriame nenaudojami masinio žudymo ginklai, turi savo priežiūros institucijas, kurių teisės būna surašytos įvairių įstatymų, t.t. ir baudžiamųjų nuostatose. Šis siūlomas naujas įstatymas, manau, reikalingas tik tokiame kare, kuris susijęs su gyvybės ir socialinės aplinkos naikinimu. Kol karo padėtis valstybėje nėra paskelbta, o paskelbti ją galimą tik išimtinais atvejais pagal galiojančius įstatymus, karo policija negali būti naudojama. Tokia institucija turėtų būti sukuriama kariuomenės pagrindu ir panaudojama tik aukščiau paminėtu atveju. Tenka apgailestauti, kad skelbiant apie būsimą įstatymą nepakako aiškinimų, kada ir kokiomis aplinkybėmis toks įstatymas turėtų teisę veikti ir galioti. Tokia informacine spraga pasinaudojo tie ultrapatriotai, kurie jau senokai pakankamai atsiskleidę. Mačiau aptariamą spaudos konferenciją Seime ir tai gali būti geras pavyzdys, kaip mikliai pasinaudojama kiekviena politine klaida ar klaidele. Nepakankamas išaiškinimas - būtent tokia klaida ir yra...27. Pociūno žudikai
(2020-12-18 19:07:50)
(207.154.210.177) Parašė:

Aš išsiaiškinau, kad Pociūną nužudė Lietuvos kariuomenės (SOP) pulkininkas ir kūrėjas Saulius Guzevičius bei jo artimas bendražygis Darius Jauniškis, be to šie vyrai buvo Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos Skyriaus, asmeninės V. Landsbergio apsaugos skyriaus apsauga. Šie vyrai taip pat atsakingi už Bražuolės tilto sprogdinimą, Kryžkalnio Madoną, Lietuvos Ryto redakcijos susprogdinimą Vilniuje, bei Juro Abromavičiaus likvidavimo. Šie vyrai buvo asmeniniai V. LANDSBERGIO SMOGIKAI. TIKRI FANATIKAI. VYKDYDAVO VISUS JO NURODYMUS. TAI YRA TIKRIEJI V. Lanbergininkai ir jo asmeniniai smogikai.Tai yra žmonės kurie J. Abramavičiaus byloje buvo minimi, bet taip ir nebuvo nustatyti. Nes juos nuolat dengė paslaptinga, globejiška V. LANDSBERGIO RANKA. V. LANBERGININKAI, ŠIUOS SMŪGIUS SUKŪRĖ, MAITINO IR KAI REIKĖJO, DENGĖ, NUO TEISĖSAUGOS PERSEKIOJIMO.26. Pociūno žudikai
(2020-12-18 18:47:34)
(207.154.210.177) Parašė:

Saulius Guzevičius ir Darius Jauniškis. Nužudymą organizavo Lietuvos kariuomenė (SOP)25. S
(2020-12-17 04:04:25)
(37.228.213.33) Parašė:

Idomus zodis.... //youtu.be/QfLqz8p1xz424. yel“l“ow submarine to 23. Pilietis...22
(2020-12-15 23:46:21)
(88.119.234.132) Parašė:

perfect :) - galiu tik pastebėti, kad U-2 jumoras vienu metu sugeba balansuoti ir ant genialumo ir ant visiško nešvankumo ribos :)) - bet antrąjį faktorių/būtinybę sąlygoja išimtinai litchūaniški ir pindo bei euro klounai, nes nei politinis, nei etinis korektiškumas jų atveju netinka, ir bet kokia satyra be nešvankybių ar rafinuoto cinizmo , tų šiukšlių adresu , taptų beveik bedante:))))))23. Pilietis...22
(2020-12-15 21:36:40)
(83.179.57.179) Parašė:

..jeigu tai buvo jumoras, tada nesupratau. Ne taip dažnai man tenka "kaboti" šiame saite, kad kiekvieno jumorą suprasčiau kaip tapusį jau klasika. Ką gi, pripažįstu nesupratęs. Būna..22. yel“l“ow submarine to 21. Pilietis...
(2020-12-15 21:30:25)
(88.119.234.132) Parašė:

tamsta , vienok, pats prajuokinai visus, nesupratęs klasikinio ir nepakartojamo U-2 jumoro , kurio, atrodytų, nesuprasti neįmanoma :) - o juo labiau, nesant lansbergine išmata, o mąstančiu ir moraliu žmogum , kokiu tamsta, deklaruoji esąs :) - todėl siūlau, bent viduj pripažinti savo kliurką ir nebeieškoti jokių kirmėlių :) - kam nepasitaiko :))Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras