Jungtinių Tautų Saugumo Taryba išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl galimo karo Sirijoje persimetimo į gretimą Libaną. Kovo 15-ąją sukanka dveji metai, kaip Siriją krečia neramumai, kovo 14-ąją pranešė naujienų agentūra AFP.
15 narių JT Saugumo Taryba pažymėjo, kad ją neramina Sirijos ir Libano sienos pažeidimai, ginklų gabenimas per ją, apsišaudymai, kurie tapo libaniečių mirčių ir sužeidimų priežastimi, žmonių grobimai.
Rusijos ambasadorius JT ir Saugumo Tarybos prezidentas Vitalijus Čurkinas pabrėžė, kad ypač svarbu gerbti „Libano suverenitetą ir teritorinį vientisumą“.
Saugumo Taryba Libano žmones paprašė laikytis „kuo atokiau nuo Sirijos krizės“.
Mirtimi pasibaigę susirėmimai prie Libano ir Sirijos sienos pranešami nuo pat karo Sirijoje pradžios 2011-ųjų kovo 15-ąją.
Kovo 1-ąją Libano vidaus reikalų ministras Marwanas Sharbelis apkaltino užsienio šalių apginkluojamus Sirijos sukilėlius, kad šie yra grėsmė Libano saugumui, nes kerta šalies sieną apsimetę pabėgėliais. Jis taip pat pasakė, kad teroristinė Laisvoji Sirijos armija naudojasi Libano kalnais, kad galėtų persigrupuoti prieš rengdami atakas prieš Sirijos armiją.
Sirijos vyriausybės karines pajėgas palaiko Iranas, Palestina, Libano „Hezbollah“, tuo tarpu vadinamąją Laisvąją Sirijos armiją – įvairūs mudžahedai, užsienio samdiniai ir Kurdistano demokratinė vienybės partiją. Jungtinių Tautų 2013 m. vasario duomenimis, jų tarpusavio kovos jau nusinešė daugiau kaip 70 000 sirų gyvybių, milijoną paliko be namų, jie tapo pabėgėliais (http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-21676542). Daugelis jų glaudžiasi Libane, Jordanijoje, Turkijoje, Irake ir Egipte.
[gallery link="file" order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]