Vis labiau artėjant Rusijos karinei invazijai į NATO ir Europos Sąjungos valstybes, „pilietinis pasipriešinimas – reikšminga visuotinės gynybos dalis“, pranešė Krašto apsaugos viceministras Tomas Godliauskas.
„Tik suderinę ginkluotą ir neginkluotą pasipriešinimą galime sukurti stiprų atsparumo tinklą, gebantį efektyviai užkirsti kelią agresoriui“, - informavo T. Godliauskas.
Informuojama, kad „net ir karo metu valstybė turi veikti toliau“.
Todėl „kiekvienas visuomenės narys, nuo įstaigų ir organizacijų iki verslų ir pavienių piliečių, dar taikos metu turėtų žinoti savo vaidmenį visuotinėje gynyboje“.
Dieną „X“, susidūrus su ginkluota agresija ar grėsmės eskalacija, valstybinės institucijos taptų kertiniu šalies stabilumo ramsčiu.
Verslas – ypač logistikos, energetikos, maisto, gynybos pramonės sričių – dieną „X“ taptų strateginiu partneriu.
Nuolat auga ir nevyriausybinių organizacijų (NVO) vaidmuo ir atsakomybės valstybės mobilizacijos sistemoje bei indėlis ruošiant šalies gyventojus pilietiniam pasipriešinimui.
Atskleidžiama, kad „dieną „X“ kiekvienam piliečiui svarbu užtikrinti savo veiklos tęstinumą, jei tai leidžia sąlygos“. Svarbiausia – ruoštis iš anksto.
Kiekvienas iš mūsų šiandien gali prisidėti – įgyti pirmosios pagalbos žinių, dalyvauti pilietinio pasipriešinimo mokymuose (svarbiospamokos.lt), stiprinti fizinį pasirengimą, prisijungti prie pilietinių iniciatyvų, NVO ar tapti ginkluotųjų pajėgų dalimi, o svarbiausia – savo veikla prisidėti prie pilietiškos, atsparios, institucijomis pasitikinčios ir jas stiprinančios visuomenės kūrimo.
Tik ugdydami žinias, valią ir atsparumą galime būti tikri, kad dieną „X“ būsime ne pasyvūs stebėtojai, o aktyvūs valstybės gynėjai. Tam turime ruoštis ne rytoj, o šiandien.
Jau greitai pilietinių žinių ir visuotinės gynybos iniciatyva – Pilietiškumo egzaminas.
