2024 m. spalio 6 d.

 

Kas gi slepiasi naujos kartos „MacBook Air“ viduje?

Paskelbta: 2013-06-13 15:18 Autorius: FACEIT Team

Ploni ir lengvi MacBook Air yra ir prieinamiausi Apple nešiojamieji kompiuteriai. Šią savaitę kompanija iš Kupertino pristatė naujos kartos MacBook Air modelius, kurie išoriškai beveik nepasikeitė, tačiau gavo nemažai modifikacijų aparatinėje dalyje. Ir kol visas pasaulis džiaugėsi Apple naujienomis, „chirurgai“ iš iFixit suspėjo pažvelgti po šviežutėlio 13,3“ MacBook Air „kapotu“. Taigi kas ten slepiasi?

Iki nešiojamojo kompiuterio vidurių prasibrauti gana lengva – užtenka atsukti keletą varžtelių, kurie laiko nugarinę korpuso dalį. Tačiau jau paskui nepasiruošusius gali užklupti sunkumai, mat Apple naudoja specialius ypatingos formos penkiakampius varžtus.

Naujojo MacBook Air baterijos talpa sudaro 54.4 Wh, įtampa – 7,6V. Gamintojas teigia, kad ji leidžia dirbti iki 12 valandų. Naudojamas duomenų kaupiklis sukurtas pagal Samsung S4LN053X01-8030 kontrolerį, atminties mikroschemos – taip pat korėjiečių gamybos (kas sakė, kad abi kompanijos yra didžiausi priešai?). Duomenų kaupiklis ėmė naudoti PCI Express sąsają, todėl į naująjį MacBook Air negalima įdiegti SATA kaupiklio (pavyzdžiui, iš praėjusių metų versijos).

Priekinėje motininės plokštės dalyje raudona spalva pažymėtas Intel Core i5 (Haswell) procesorius, neįvardytas mikroschemų rinkinys (oranžinis), Thunderbolt kontroleris (geltonas) ir pora pagalbinių kontrolerių.

Įdomu tai, kad operatyvios atminties mikroschemos įlituotos tiesiogiai į sisteminę plokštę. Taigi jei prisimintume apie nestandartinį duomenų kaupiklį, galima teigti, kad vartotojas neturės galimybių modernizuoti savo nešiojamojo kompiuterio.

iFixt įvertino bendrą „remontuojamumo“ balą – jis lygus 4 iš 10 galimų. Naujos kartos MacBook Air lengva išardyti, tačiau specialių komponentų naudojimas vartotoją privers įsigyti tik Apple gamybos dalis, o ne pasinaudoti alternatyviais kitų gamintojų analogais, kaip kitų nešiojamųjų kompiuterių atveju.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras