2025 m. sausio 7 d.

 

Kas teisus?

60
Paskelbta: 2012-08-19 12:30 Autorius: Pikasas, Algirdas Patackas

Pateikiame skaitytojų ir būsimų rinkėjų teismui diskusiją tarp žinomo internetinio komentatoriaus slapyvarde Pikasas ir Drąsos kelio kandidato rinkimuose signataro Algirdo Patacko.

Pikasas:

Kauno Žaliakalnio apygardoje savo kandidatūras iškėlę Algirdas Patackas ir Rasa Juknevičienė abu yra Nepriklausomybės Akto signatarai, kurių politinės veiklos šaknys susiję su Lietuvos Sąjūdžio veiklos pradžia. Tai, kad panašios arba net artimos pozicijos politikai konkuruos per Seimo rinkimus, prašosi platesnio aptarimo. 

Vykstant pedofilijos ir žudynių skandalui vis labiau ryškėjo teisėsaugos institucijų nesugebėjimas ištirti šią painią istoriją taip, kad nebūtų pagrindo įtarti teisėsaugininkus keistu angažuotumu. Kai išryškėjo Andriaus Ūso garbės ir Laimutės Stankūnaitės interesų gynėjų gretos, nemaža dalis visuomenės bandė tęsti tiesos ir teisingumo paieškas, kurias buvo pradėjęs Drąsius Kedys, padedant jo seseriai Neringai Venckienei. Baigiant išsemti visas teisines galimybes siekti tiesos, pradėta ieškoti politinių priemonių. Vienintelis ir bene logiškiausias būdas buvo bandymas kreiptis pagalbos į aukščiausią valdžios instituciją – Seimą. Deja, šis Seimas susitaikė su dabartine sudėtinga teisėsaugos būkle ir nepanoro priimti jokių sprendimų, kurie galėtų padėtį bent jau sušvelninti. Kai kurie politikai ir valdininkai netgi ryžtingai stojo ginti senas, dar sovietinius laikus menančias tradicijas teisinėje sistemoje.      

Būtent tada pradėta ryžtingai kalbėti apie poreikį steigti politinę partiją, kuri galėtų tęsti pradėtus darbus jau politiniame lygmenyje. Buvo gana aišku, kad naujai besisteigiantis politinis darinys neturi didesnės politinės patirties, lėšų, reikalingų kasdieniam partijos darbui ir netgi tvirto ideologinio branduolio, kuris sugebėtų priimti pozityvius politinius taktinius sprendimus. Tokią gana neapibrėžtą situaciją pajuto įvairūs marginalai, kurie bandė savanaudiškai pasinaudoti kelerių metų N. Venckienės ir jos artimos aplinkos teisingumo paieškomis. Sukurti ir kuriami politiniai dariniai deklaruoja savo superpatriotines pozicijas, nors dažnai galima įtarti, kad jų tikslai su Lietuvos laisve ir kuriama demokratija nieko bendro neturi. 

Dėl tokios neapibrėžtos situacijos “Drąsos kelias” (DK) ir Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) nesugebėjo rasti abiems pusėms priimtinų sprendimų, kad panašūs tikslai būtų įgyvendinami sutelkus jėgas. Nors kai kuriems marginalams nepavyko patekti į DK sąrašą, bet visai išsivalyti nuo tokių prielipų ir jam nepavyko. Pavyzdžiui, jame puikuojasi Vytauto Matulevičiaus ir Aurimo Drižiaus pavardės. Prisiminkime, kad “Krantuose” Vytautas ryškiai “rezidavo”, o A. Drižiaus redaguojamas “Laisvas" laikraštis” buvo nuolatinis paksoidų ruporas.     

Atsitiko dar keistesnis dalykas. Žinomiausi “Drąsos kelio” kandidatai į Seimą pasirinko tas rinkimines apygardas, kuriose bolotiruojasi TS-LKD politinis elitas. Jei N. Venckienės ir Irenos Degutienės kandidatavimą vienoje apygardoje dar galima įvertinti kaip paskatą Lietuvos emigrantams aktyviau dalyvauti rinkimuose, kas bendrąja prasme yra pozityvus reiškinys, tai kitose apygardose susirungs tie, kurie galėtų koja kojon nuosekliai eiti teisingumo ir demokratijos keliu. Tokia situacija gali pasidžiaugti Lietuvos socialdemokratų – Tvarkos ir teisingumo – Darbo partijų politinė trijulė su savo artimais politinias darinukais. Nors kiekvienoje apygardoje yra po 5 -7 (ar net daugiau) kandidatus, bet žiniasklaida dėmesį nukreipė tik ten, kur rungiasi TS-LKD ir DK lyderiai. Nesunku suprasti, kad kai du pešasi, laimi trečias. O tas trečias šiuo atveju - kairiųjų jėgų blokas.

Grįžtant prie A. Patacko ir R. Juknevičienės konkurencijos, verta aptarti jų galimybes. Manau, kad R. Juknevičienė ne tik turi įspūdingą politinę patirtį, grumiantis su neokomunistinėmis jėgomis, bet ir tai daro su didžiule atsakomybe bei išmanymu. Politinės raiškos jai galėtų pavydėti ne tik dažnai labai emocingas ir kartais nesusibalansavęs A. Patackas, bet ir kur kas didesnę patirtį turintys politikai. To, kad A. Patackas sugeba raiškiai demonstruoti savo aštrią poziciją įvairiais klausimais, politikui dar nepakanka. Politinė išmintis sietina ne tik su “griovėjo” įvaizdžiu (kaip futbole), bet ir su kūrybinėmis galimybėmis. Perdėm kritikuoti visus ir viską ir galiausiai susirungti su politike, kuri turi didžiulę darbinę pozityvią patirtį, kovojant su niekdariais – daug proto nereikia. Reikia tik kvailoko įžūlumo. Kairiosios jėgos tokiu atveju ploja katučių… Jos puikiai žino, kad mūsų žiniasklaida apie jų tarpusavio priešrinkimius pasistumdymus nieko ar beveik nieko neparašys bei nepasakys. Manau, kad dauguma žurnalistų ir politologų net nedrįs atlikti kitų politinių partijų sąrašų analizių. Didelis dėmesys “Drąsos kelio” partijai parodo, kad jos labiausiai bijomasi. Po pastarųjų jos vadovų sprendimų pasiskirstant rinkimines apygardas bus bijomasi mažiau, nes tikimasi, kad DK kandidatai gali padėti kairiosioms politinėms grupuotėms kovoti su politine dešine. Siūlau ir A. Patackui pamąstyti, kur jis atsidūrė? Kokiu reikia tapti patriotu radikalu, kad didžiausią priešą įžvelgtum politinėje dešinėje? Gal ir teisinga nuomonė, kad patys ryškiausi radikalai yra gan artimi, nepaisant kairės ir dešinės… Nuo tokio susigretinimo nėra apsaugotas ir Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas.

(ši nuomonė paskelbta ČIA)

Algirdas Patackas:

Esu Sąjūdžio, o taip pat jo pagrindu susikūrusių krikščionių-demokratų ir konservatorių rėmėjas nuo pat Kovo 11-sios, nors ir nebuvau partijos nariu. Pripažįstu TS-LKD nuopelnus suvaldant krizę, stabilizuojant finansus. Tačiau sutelkus jėgas šiose srityse, neužteko politinės valios ar jėgos (tegul atsako patys sau) pozityviam darbui kitose srityse. Švietimas atiteko (ar buvo atiduotas) liberalams, teisėsauga - panašioms jėgoms. Gerbiamas Pikasai, suprantu Jūsų rūpestį, kad dešiniosios pozityvios jėgos neprarastų galios politiniame Lietuvos gyvenime, tai ne mažiau rūpi ir man. Tačiau kartais nutinka, kad savo simpatijas toms ar kitoms politinėms pažiūroms tenka atidėti į šalį – tada, kai peržengiamos ribos, susijusios su dvasine-etine sritimi.

TS-LKD frakcijoje nusirista iki to, kad tylomis pritarta absoliučiai nepriimtinai nei etiniu, nei valstybiniu požiūriu gegužės 17 dienos nusikalstamai akcijai. Jos mastą ir tragiką pilnai gali suvokti tik tie, kurie ten budėjo (esu vienas iš jų), o ne stebėjo virtualiai, iš tolo. Jie negali nei spręsti, nei adekvačiai suvokti to, kas įvyko, panašiai kaip Sausio 13-osios atveju. Giluminė priežastis – materializmo įsigalėjimas, patriotinio-etinio potencialo nykimas konservatorių gretose, pasireiškiantys slaptu Vytauto Landsbergio ignoravimu, stagnacija, kurią matome rinkimų sąrašuose, didėjančiu "mygtukinių" konservatorių frakcijos narių (tų, kurie tik klusniai balsuoja) skaičiumi. Rezultatas - politinės senatvės sindromas, gresiantis politinės jėgos praradimu ateityje. Sensta ne tik žmogus, sensta ir valdžia.

Gerbiamas Pikasai, kur yra riba tarp stabilumo ir stagnacijos, pastovumo ir sąstingio? Tarp to, ką Jūs vadinate "didžiule darbine pozityvia patirtimi" ir užsisėdėjimo krėsle? Dirbu krašto apsaugos sistemoje (ryšių su visuomene srityje), skaitau paskaitas kariškiams ir visuomenei, moksleiviams ir studentams istorine-patriotine – pilietine tematika, rašau kygas, bet akivaizdžiai matau, kaip patriotinis-pilietinis ugdymas KAM sistemoje palaipsniui virsta rutina ir biurokratine prievole, kaip pilietiškumas pravardžiuojamas politikavimu, o karinė drausmė keičiama lojalumu. Šių reiškinių šaknys - vadovybėje. Apie kitas sritis, kur padėtis dar dramatiškesnė, tokias kaip teisėsauga, net nekalbėsiu - apie tai daug prirašyta.

Tad dilema tokia: arba nieko nedaryti ir stebėti, kaip degraduoja man priimtiniausia politinė jėga, arba bandyti tai pakeisti - čia ir dabar. Auka, privertusi daugybę žmonių apsispręsti veiksmui - mažos mergaitės likimas, ir delsti jau nebegalima, nes per ketverius metus iki kitų rinkimų degradacija gali tapti negrįžtama.

Apsisprendžiau "daryti" – nelengvai, bet šaltai ir be jokių emocijų. Gyvenu Žaliakalnyje, dešimt metų (1990-2000) buvau šios apygardos deputatu. Tiltai sudeginti, belieka eiti į priekį. Kaip ir Kovo 11-ąją.

Pagarbiai –

Algirdas Patackas 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
60. Taip
(2012-08-22 16:53:52)
(178.16.43.146) Parašė:

Tik uz PATACKĄ. Jos nuopenas zmonėms yra nulinis. Ji nieko mums nepadarė. Visose jos pasisakymuose tik ieškojimas priešų rytuose. O mums reikia gyventi čia ir ginti savo vaikus nuo savų priešų, kurie grobia vaikus / kaip Garliavoje /. Ar ji pajudino nors pirštą mergaitei apginti, net jos klyksmas nei vienos parlamento ponios / išskyrus Aureliją / nesugraudino. KAIP GALIMA UZ TOKIĄ juknevičienę balsuoti. ŠALIN IŠ SEIMO.



59. Pikasas
(2012-08-22 14:40:27)
(78.62.86.131) Parašė:

Manau, kad tiesos ir teisingumo siekianti visuomenės dalis labai daug tikėjosi iš “Permainų koalicijos” ir dar daugiau iš jos vedančios jėgos TS LKD partijos. Net ir po TPP skilimo, kai vargais negalais pavyko išsaugoti valdančios koalicijos trapią daugumą Seime, daug kas galėjo viltis, kad “kalnus pavyks nuversti”. Kai kas energetinio saugumo srityje pavyko nuveikti, reikalingi projektai ir svarbios sutartys jau pajudėjo ir tai teikia vilčių. Netgi sunkus krizės laikotarpis nesužlugdė ekonomikos taip, kai tai atsitiko kai kurioms ES šalims senbūvėms. Visuomenės dauguma, manau, įvertino Vyriausybės pastangas stabdant LEO aferiūkštę, bandymus aiškintis FNTT žlugdymo įtakas ir netgi “Snoro” bankrotas buvo priimtas kaip skaudi būtinybė. Pedofilijos ir žudynių skandalas galėjo tapti dar vienu stimulu sutelkiant “Permainų koalicijos” gretas. Tačiau netapo… Kas labiausiai įtakojo TS LKD frakciją, kad ji vangiai reagavo į sudėtingą situaciją teisėsaugoje? – tiksliai nežinau. “Stovėjimo po medžiu” pozicija atnešė politinei dešinei nemažą žalą dar ir dėl to, kad kairiųjų jėgų valdoma žiniasklaida net ir Klonio gatvės “šturmų” atveju nebandė kaltinti “tabu” trijulės LSDP – TT – DP, netgi valdančioje koalicijoje esančių liberalų, o visą kaltę už moralinius svyravimus suvertė ant TS LKD vadovų atsakomybės. Suirzę teisėsaugos institucijų pareigūnai “D.Kedžio istorijos” eigoje pasistumdė tarpusavyje, bet monolitą tarpusavyje ir su kairės jėgomis išlaikė. Tad dabar iš šiokio tokio laiko atstumo nesunku pasverti kas buvo už ką galingesni. Prezidentės siūbuojanti pozicija vargu ar nuosekliai buvo neutrali. Kai ji “nusiplovė rankas” net ir viešai spaudoje apkaltinta esanti “Garliavos banditų “stogu”, tapo aišku, kad ryžtingos pertvarkos teisėsaugoje niekas net ir nesiruošia daryti. Seimo pozicija išryškėjo dar tada, kai po pirmų ryžtingų žingsnių, įvertinant pareigūnų nekompetenciją minimo skandalo atveju, komisijos darbas buvo sustabdytas ir iš esmės neatnaujintas. Dar aiškiau tapo tada, kai Seimo ryški dauguma net nesutiko svarstyti E.Žiobienės atsistatydinimo pareiškimo, taip pažeidžiant Seimo Statutą ir pademonstruojant labai savitą etikos ir moralės supratimą. Jau tada vertėjo visuomenei suvokti, kad Seimo dauguma (išskyrus pavienius narius) rezignuoja ir politiškai nepajėgi spręsti konfliktinės situacijos bent jau politiniame lygmenyje, kuris yra Seimo kompetencijoje. Su nuostaba galėjome stebėti kaip darbavosi laikinoji Seimo komisija N.Venckienės teisinio imuniteto atžvilgiu. Vieno balso persvara priimtas sprendimas išvirto Seime į triuškinantį balsavimą. Labai abejoju ar visi dešinės politikai nuoširdžiai pasitarė su savo sąžine. Manau, kad tik kai kurie, kurie įšdrįso turėti savo nuomonę. Esu įsitikinęs, kad ši politinė dešiniųjų klaida gali turėti netgi sunkesnes pasekmes, negu kokių darbiečių pakvietimas į valdančią koaliciją ar blaškymasis vetuojant prezidentės pakeistas Pilietybės įstatymo pataisas. Visoje šioje naujoje situacijoje labiausiai glumina tie, kurie į “Drąsos kelio” partiją žiūri, kaip kažkokią galingą gelbėtoją. Atseit, naujokai laimės rinkimus ir tada visiems tiems parodys… Toks nebrandus mąstymas galėjo pastūmėti atskirus ryškesnius DK kandidatus “kibti į atlapus” rinkiminėse apygardose konservatorių lyderiams. Tai gali labai džiuginti neokomunistines jėgas, kurioms tokia, niekur dorai nevedanti priešprieša palengvintų rinkimines kovas. Nebus nei “balto žirgo” su gelbėtoju, nei fanfarų. Verčiau reiktų stebėti, kad nebūtų atstumtas “Trojos arklys” iš kurio galėtų pasipilti “įtakoti niekada nebūna buvę kadrai”. Tokių mūsų šalelėje jaučiamas vis dar ryškus perteklius. Gerbiu N.Venckienės, A.Patacko ir kitų jų bendražygių (visų neišvardinsi)pastangas siekiant pozityvios eigos šalyje, tačiau net ir jiems verta atlikti gilesnes analizes apie tolimesnes politinės raiškos perspektyvas. Jei tokių analizių nebus, taktika gausis nebrandi ir tai gali neigiamai paveikti galutinius rezultatus.



58. Taip
(2012-08-21 00:15:23)
(78.60.191.242) Parašė:

gal pagaliau reiketu nustoti zaisti kaire-desine zaidimus? Tas vadinamas pikasa tikras avyciu proto manipuliatorius: suskaldyk antimafijini fronta i kaire-desine ir "telydi mus sviesa". Laikas pradeti mastyti abiem pusrutuliais, o ne tik kairiu ar desiniu.



57. Jonas > 53. Ir vis dėlto
(2012-08-20 21:33:07)
(93.203.57.242) Parašė:

Štai patyręs virukas rašo: "Nors visa širdimi palaikau gerb.Patacką, bet protas sako, kad norint ką nors pasiekti, reikia ir gudrumo". Aišku jis neparašo, kad reikia geriau konservatoriams subinę palaižyti, todėl, būdamas "tikru inteligentu" jis tai įvardina gudrumu. Toliau šito žmogaus mefistofeliškas mąstymas veda toliau: "Gal reikia tartis su konservatoriais, išklausyti jų požiūrį, gal galima susivienyti? O kas bus, jei Drąsos kelias, nelaimės daugumos ir neturės galimybės pakeisti sistemą?" Stebiuosi, kokios tik spekuliacijos nepaleidžiamos į darbą ir šitas žmogelis net nemato, kad visa ta mefistofeliška ideologija egzistuoja šiandien Seime. Svarbu susijungti su konservatoriais ir tada bus dauguma. Ir tada, neva, galima bus kažką įgyvendinti. Deja, tokių mefistofeliškų kalbų buvo paklausyta ir 1990-1991 metais. Pagal tą patį principą socialdemokratai tapo ne socialdemokratais, o užmaskuotos formos komunistinė partija. Čia jokio gudrumo nėra, o čia yra noras pabėgti nuo realiai egzistuojančių problemų sprendimų. Čia tas pats, kas 20-etei neturtingai merginai ištekėti už 60-mečio, bet turtingo senio. Bet yra ir kita medalio pusė: patraukti atsakomybėn visus tuos, kurie padarė šitą neįtikėtino mąsto žąlą Lietuvos gyventojams. Ir tada konservatorių gretos pradės retėti labai greitai, nes daugiau nei 90% dės į krūmus. Nes reikia žiūrėti ar tai nėra užmaskuotos formos fašistinė partija, nes tokios neapykantos visuomenei nedemonstravo net komunistai.



56. Darijus 45-am
(2012-08-20 21:03:58)
(62.212.203.89) Parašė:

Aš gi neklausiu kur ji gimė, tą laisvai galima sužinoti internete. Aš klausiu tik sesuo ar ne? Tik tiek. Man įdomu. O prie ko čia sąmokslo teorijos?



55. Ir vis dėlto
(2012-08-20 16:59:45)
(5.20.57.128) Parašė:

Nors visa širdimi palaikau gerb.Patacką, bet protas sako, kad norint ką nors pasiekti, reikia ir gudrumo. Gal reikia tartis su konservatoriais, išklausyti jų požiūrį, gal galima susivienyti? O kas bus, jei Drąsos kelias, nelaimės daugumos ir neturės galimybės pakeisti sistemą? Ar apie tai galvojate? Be to DR sąraše yra daug neaiškių asmenybių. Ar nebijote išdavystės?



54. tyciojates
(2012-08-20 13:19:56)
(82.140.169.149) Parašė:

Ar tos juchnevicienes teigiama patirtis ,kad ji liepe saudyti i zmones?Paziurekit,kaip vyksta demonstracijosa Europoje-degina automobilius,dauzo parduotuviu langus ir niekas i juos nesaudo.Blogiausiu atveju vaiko su vandeniu.Ir is kur jus pats esate,kad jums tokios kaip ji jau vertos demesio.PaprSCIAUSIA TURGAUS BOBA:



53. Jonas Algirdui Patackui
(2012-08-20 12:38:03)
(93.203.57.242) Parašė:

Dėkoju gerbiamą A. Patacką už padarytą pastabą, todėl ištaisau padarytą klaidą. Teiginį "Pats A. Patackas yra nukentėjęs nuo psichiatrinio "gydymo" prašau laikyti kaip neatitinkančiu tikrovės ir dėkoju, kad p. A. Patackas parašė "asmeniškai niekada neturėjau jokių problemų su psichiatrija, nebuvau gydomas ar kitaip "skriaudžiamas". Tai dezinformacija". Visa tai tik įrodo, kad p. Algirdas Patackas yra tikrai garbingas žmogus ir vertas to, kad būti išrinktu į Seimą. Todėl kviečiu agituoti rinkėjus, pažįstamus, kaimynus atiduoti savo balsus tik už šį kandidatą.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras