JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) viršininkas – Trišalė Komisija (TK), kurios įkūrimo tikslas buvo sukurti „naują tarptautinę ekonominę tvarką“.
Kyla klausimas: ar todėl norima sunaikinti įvairių šalių ekonomikas, rengiamos įvairios tai daryti ketinančios sutartys (TPP, TTIP, CETA ir pan.)?
Apie Trišalę Komisiją (Trilateral Commission), egzistuojančią nuo 1973 m., beveik pamiršta, kaip ir apie tai, kad 2008 m. prezidento rinkimuose B. Obamą konsultavo jos įkūrėjas Zbignevas Bžezinskis (Zbigniew Brzezinski), įkūręs organizaciją kartu su Deividu Rokfeleriu (David Rockefeller).
TK nariai, kurių yra apie 400, renkasi į tarptautinius ir regioninius susitikimus po kelis kartus per metus. TK būstinės yra Vašingtone, Paryžiuje ir Tokijuje. Artimiausias TK narių susitikimas numatytas šį lapkritį Delyje.
Pasak „The Guardian“ bendradarbio Žoržo Monbijo (George Monbiot), derybos dėl TTIP nesibaigė, tiksliau, ši grėsmė demokratijai tiesiog įgavo kitą pavidalą. Lobistai nusprendė korporacijų teises ginti kitomis sutartimis. Kuo jos tokios pavojingos? CETA, pavyzdžiui, nors oficialiai yra tiesiog sutartis tarp ES ir Kanados, realiai leidžia bet kuriai joje esančiai korporacijai (kurios būstinė gali būti bet kur) paduoti į teismą vyriausybes, laimėti tarptautiniame tribunole prieš ES šalis.
CETA yra 1600 puslapių, jos tekstas jau paviešintas. Sutartyje nėra nei turinio, nei paaiškinamųjų tekstų. Panašias sutartis Afrikos genčių vadams pakišdavo XIX a. Nors CETA vadinama prekybos sutartimi, su prekyba ji nelabai ką bendra teturi. Tai tiesiog būdas neoliberalams valdyti Europą.
Jei parlamentai ES atmes ir CETA, parengta dar viena sutartis: TISA (Trade in Services Agreement). Teresos Mei (Theresa May) vyriausybė ja žavisi.
Prisiminkime MAI (Multilateral Agreement on Investment), kurios nepavyko prakišti kaip ir TTIP, ir po daugybės protestų ir trejų metų lobistų darbo 1998 m. ji buvo sunaikinta.
Šaltiniai: infowars.com, theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]