Liepos 20-ąją, šeštadienį, Kaune vyko eitynės, visus kviečiančios vienytis ir pasipriešinti sisteminei propagandai. Kartu pradėjo veikti šiam tikslui skirtas interneto tinklalapis „NePropagandai.net“.
Nuo Kauno Rotušės aikštės eisena pajudėjo per senamiestį, naujamiestį, Laisvės alėją ir pasiekė Soborą, kol galiausiai apsistojo ties M. Žilinsko galerija.
Socialinio tinklalapio grupės „Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų“ narių iniciatyva surengtos eisenos ir mitingo tikslas – atkreipti dėmesį į tautai iškilusias grėsmes, kurias dangsto didžiosios informacijos sklaidos priemonės, veikiamos politinių interesų.
Susirinkę veiklūs piliečiai pasakė: „Dabar mes esame 4-oji valdžia.“ Eitynėmis siekta paviešinti tokias grėsmes kaip vaiko teisių pagrindų įstatymo pakeitimo projektai („juvenalinė justicija“), socialinės lyties sampratos įteisinimas, skalūnų dujų žvalgyba ir gavyba, žemės pardavimas užsieniečiams.
Kelio viduryje, prie Kauno miesto savivaldybės, eitynių dalyvius pasitiko seksualinių mažumų vėliavomis pasipuošę jaunuoliai, nes renginio laikraštyje buvo minima kova ir prieš agresyvią LGBT (pasaulinės Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų bendruomenės) propagandą.
Organizatoriai ne kartą užtikrino, kad jų veikla nėra nukreipta prieš homoseksualus kaip asmenis, tik atkreipė dėmesį į gausiai finansuojamus seksualinių mažumų renginius, kuriais siekiama visokeriopai propaguoti netradicines seksualines nuostatas.
Nepaisant to, „vaivorykšte“ nešini seksualinių mažumų atstovai mojavo eitynes išjuokiančiais plakatais, garsiai laidė šaižią muziką, užgožiančią kalbą skaitančius piliečius. Tai papiktino eitynių dalyvius ir homoseksualistai sulaukė pastabų bei šūksnių „Gėda!“.
Renginyje buvo pabrėžta, kad Vaiko teisių pagrindų įstatymo pakeitimo projektams („juvenalinei justicijai“) šiuo metu vyriausybė nepritarė iš dalies dėl to, kad rengiamas visas naujas vaiko teisių pagrindų įstatymas.
Kalbą sakiusieji paminėjo ir socialinės lyties sampratos įteisinimą ratifikavus Stambulo konvenciją, taip pat ankstyvojo privalomojo lytinio švietimo programas, kurių atsiradimą perša nesenai ratifikuota Lanzarotės konvencija, įsigaliosianti Lietuvoje 2013-ųjų rugpjūčio 1 d.
Teigiama, kad ratifikavus šią konvenciją Lietuva įsipareigojo ne tik užtikrinti nepilnamečių seksualinio išnaudojimo ir prievartos prevenciją, deramą tokių nusikaltimų tyrimą ir paramą aukoms bei jų artimiesiems, bet taip pat pasirūpinti, kad vaikai bendrojo ugdymo lygmeniu gautų informaciją apie seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos pavojų bei priemones, kuriomis jie galėtų apsisaugoti, o ši informacija turėtų būti teikiama bendresniame informacijos apie lytiškumą kontekste.
Šioje srityje jau ilgus metus gausiai finansuojamos europinių fondų bei šiaurės ministrų LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) pakraipos nevyriausybinės organizacijos kuria programas, vykdo veiklas, gana agresyviai skleidžia žinią apie „šeimų įvairovę“, netradicinius lytinius santykius, taip pat ir tarp nepilnamečių.
Eitynėse buvo prisiminta ir pastaruoju metu itin garsi skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos problema. Akcentuojama, kad Žemaitijos regiono savivaldybės žada skelbtis laisvomis nuo hidraulinio ardymo zonomis.
Anot skalūnų dujų gavybos priešininkų, vilties žemaičiams ir visai Lietuvai suteikia liepos 19 d. spaudos konferencijoje Aplinkos ministerijoje Geologijos tarnybos direktoriaus J. Mockevičiaus pasakyti žodžiai: „Mačiau, kaip žmonės priešinasi hidrauliniam ardymui. Jie to nenorėjo vakar, nenori šiandien ir nenorės rytoj. Manau, ir vyriausybei nereikia tokio galvos skausmo.”
275 Žemaitijos bendruomenių išsakytas griežtas reikalavimas drausti hidraulinio ardymo technologiją privalo būti išgirstas – primenama žemaičius palaikančiųjų pranešime. To reikalauja Orhuso konvencija, kurią ratifikavo ir Lietuva.
Renginyje paminėti ir euro įvedimo trūkumai, nors viešumoje dažniausiai įvardijami tik privalumai, kai tuo metu apie nacionalinės valiutos susigrąžinimą retkarčiais prabylama ir didžiųjų ES narių parlamentuose.
„NE propagandai“ atkreipė dėmesį į viešojoje erdvėje nuvertinamą ir dėmesio paraštėje nuolat paliekamą šiandien labiausiai „degantį” klausimą – Žemės pardavimo užsieniečiams dilemą.
Pasak pranešėjų, jei Lietuvos piliečiai laiku nesukrus apginti savo prigimtinių konstitucinių teisių, išparduotą Žemę mūsų šalis gali prarasti visiems laikams.
Likus vos mėnesiui iki parašų referendumui rinkimo starto, raginama prisiminti dar visai neseną istoriją.
„Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.“ Tokia buvo mūsų Konstitucija, kurią priėmė Lietuvos piliečiai 1992 m. referendume. Buvo. Ši eilutė iš Konstitucijos 47 straipsnio dingo dar prieš stojant į ES. Seimas šį valstybės nacionalinį strateginį objektą – Žemę – dar 2003 m. apsvarstė kaip kasdienį klausimą ir „atidavė“ užsieniečiams.
Kadangi dabartinė valdžia negina Tautos teisių, nevykdo Tautos valios, veiklūs Lietuvos piliečiai skelbia sieksiantys per referendumą susigrąžinti šią galią į savo rankas.
Eitynių dalyvių teigimu, bus renkami parašai referendumui, kuriame Tauta balsuos dėl trijų siekių:
1. Sumažinti referendumui rengti reikiamą parašų skaičių iki tikroviško, atitinkančio gyventojų skaičių, ir taip perduoti valdžią į Tautos rankas.
2. Atkurti Tautos valią Konstitucijos 47 straipsnyje ir išsaugoti Žemę Lietuvos piliečiams.
3. Apsaugoti Žemės gelmes.
Judėjimo „NE propagandai“, „ekspertai.eu“ inf.