Jau dvidešimt antrus metus Kauno miestas kvėpuos šiuolaikiniu šokiu, kviesdamas visus į tarptautinį šokio festivalį „Aura’22“. Rugsėjo 27 – 30 dienomis pagrindinėse miesto scenose turėsime galimybę pamatyti choreografus ir trupes iš Norvegijos, Prancūzijos, Izraelio, Austrijos, Portugalijos bei bendrą ir visų laukiamą lietuvių – olandų projektą.
Festivalis prasidės sprogstamąją galią turinčiu reginiu - austrų choreografės Anne Juren ir režisierės Annie Dorsen šiuolaikinio šokio kūriniu „Magiška“. Šis nedidelės atominės bombos užtaisas skirtas tik suaugusiems, todėl į salę vaikai nebus įleidžiami. Striptizu, pornografija ir magija kvepiantis šiuolaikinis solo spektaklis „Magiška“ svarsto moters menininkės vaidmens problematiką šiuolaikinėje visuomenėje. Feministiniai simboliai – virtuvės prijuostė ir kiti virtuviniai įrankiai – netikėtai virsta ginklais arba magijos triukais, siekiant atskleisti apribotą moters vietą šiuolaikinėje visuomenėje. Autorės remiasi feministinio meno ikonomis, tokiomis kaip Martha Roslers, Marina Abramovic, Valie Export ir Yoko Ono, kurių žymiausius darbus pristato savo spektaklyje. Kritikų nuomone, šis kūrinys provokuoja, intriguoja ir savo turiniu provokuoja įvairias diskusijas.
A.lter S.essio iš Prancūzijos į šokį eina iš kitos pusės. Pribloškiančios technologijos – lazerių šviesos ir piešiniai, kurtinantis garsas ir žiūrovus virpinančios garsų vibracijos – kuria šaltą, sunkų ir ilgam išliekantį įspūdį. A.lter S.essio 2010-aisiais svečiavosi tarptautiniame šokio festivalyje su monospektakliu Netektys|Sluoksniai, kurį žiūrovams parodė japonų šokėja Yum Keiko Takayama. Nepaprastai išraiškinga, smulkutė, darnių judesių šokėja tiesiog siurbte siurbė žiūrovų dėmesį. Tai buvo vienas performatyviausių šokio spektaklių, kuriame susiliejo vaizdas, garsas ir judesys. Ši Lietuvos publikos pamėgta „ateivė iš kitos planetos“ - kaip apie ją yra pasakiusi Birutė Letukaitė, Kauno šokio teatro „Aura“ vadovė ir choreografė - kartu su partneriu Gianni Joseph ir vėl sugrįžta į Kauną su naujuoju premjeriniu spektakliu „Patvarumas“. Nepaprastu muzikos, judesio ir vaizdo junginiu šis šokio spektaklis turėtų ypatingai patikti jaunajai publikos daliai, eksperimentuojančiai su įvairiomis technologijomis.
Izraelio choreografai Niv Sheinfeld ir Oren Laor pristatys nuotaikingą ir tuo pačiu prieštaringas emocijas sukeliantį šiuolaikinio šokio spektaklį „Kvailių laivas“. Kritikų nuomone, šis spektaklis priverčia žiūrovus pažvelgti į šokį kitaip, atrasti šokį, nesistengiantį puoselėti nusistovėjusių formų.
Festivalio šeimininkus, Kauno šokio teatrą „Aura“, pamatysite bendrame olandų – lietuvių projekte, kurio rezultatai – net keturi visiškai skirtingi šokio spektakliai.
Portugalų choreografė Né Barros kartu su muzikos virtuozu Jorge Queijo pristatys šokio spektaklį „Kuriant nepažįstamąjį“.
Baigiamasis festivalio akordas – šiaurietiška energija pulsuojantis norvegų choreografės Ingun Bjørnsgaard šokio spektaklis „Jūra“. Ši novatoriška skandinavų choreografė kūrybingai laviruoja tarp klasikos ir šiuolaikiškumo. Norvegų dramaturgo Henriko Ibseno pjesės įkvėptame spektaklyje nagrinėjamas dvilypumas, neaiškus ilgesys, noras išnykti, nešvankumas ir visuotinis paviršutiniškumas. Kaip teigia pati choreografė, ją visuomet domino moters, kaip mitinės būtybės, prototipas, jo persipynimas su šiuolaikine moterimi. Autorę įkvėpė H. Ibseno kūryboje atsiverianti tamsioji ir gundanti jūros pusė, kuri visuomet kvepia mistika ir nežinia.
Festivalio programa ČIA
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]