Kauno bienalė – didžiausias Lietuvoje šiuolaikinio meno magnetas, į Kauną kas dvejus metus sutraukiantis ne tik žymiausius Lietuvos ir užsienio menininkus, bet ir tūkstančius šio meno gerbėjų. Šiemet festivalis rugsėjo 13 – sausio 5 dienomis tarps ir vešės Kauno miesto muziejuose, galerijose ir kitose meno erdvėse.
Parodos, renginiai, kuratorystės ir meno teorijos paskaitos, platus išraiškos priemonių ir stilių spektras, garsūs ir dar tik atrandami vardai – viskas po viena antrašte ir lydima plačios edukacinės programos.
Bienalės atidarymo savaitę bus pristatyti du performansai
Performanso menas leidžia patirti gyvo kontakto tarp menininko ir žiūrovo gylį. Majos Rubiane (Brazilija) 4-ių spalvinių performansų ciklas „Spalvų teatrologija“, kuriame monochrominė spalva, atsikartojanti menininkės apdaruose, gėlėse ir objektuose, naudojama kaip simbolinė ir emocinė autorės išraiška, sujungianti vidinę žmogaus ir jį supančios aplinkos būsenas.
Kinų menininkė Chun Hua Dong, bendradarbiaudama su 20 lietuvių moterų, pristatys performansą „The Double“, kuriame bus analizuojami feministiniai būties aspektai. Ch. H. Dong kūryba „Art and Threat Magazine“ buvo išrinkta į 2010 metų ryškiausių politinio meno projektų „Top 9“. Dairykitės ir kitų performansų bienalės programoje.
Šių metų bienalės „vinis“ – 18-os jaunųjų Lietuvos menininkų projektai
Kauno paveikslų galerijoje bus eksponuojamos intelektualinius ir vizualinius pojūčius stimuliuojančios instaliacijos, fotografijos, tapybos, skulptūros, performanso meno kūriniai. Tai gera proga vienoje vietoje susipažinti su kylančiais Lietuvos šiuolaikinio meno vardais, ryškiausiais jauniausios kartos menininkais.
Edukacinę programą sudarys keturios dalys
Šį kartą edukacinė programa ypač plati. Šeimų savaitgaliai kvies vaikus ir suaugusiuosius atlikti edukatorių parengtas užduotis, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pažintiniuose teoriniuose užsiėmimuose. Aktyvieji trečiadieniai bus skirti pagrindinėms bienalės parodoms pristatyti nemokamo muziejų lankymo dienomis. Programa meno gerbėjams – tai gyvi susitikimai su menininkais, kuratorių moderuojamos diskusijos, viešos paskaitos. Ir „riešutėlis“ meno profesionalams – prestižinio šiuolaikinio meno centro, pirmosios Europoje kuratorystės mokyklos „Le Magasin“ kuratorystės dirbtuvės ir viešos paskaitos.
Vyks ir personalinės parodos
Patricijos Piccinini (Australija) personalinė paroda M. Žilinsko galerijoje turėtų traukti net nepataisomų tiksliukų, ypač mokslinės fantastikos mėgėjų, akį.
Hiperrealistinės silikoninės P. Piccinini skulptūros – fantastiniai mutantai, kartu šiurpinantys ir švelnūs, keliantys gana prieštaringas reakcijas. Savo darbais ji kalba apie genų inžinerijos eksperimentus ir kūrėjo santykį su šokiruojančiu eksperimento rezultatu.
Gao Yuan (Taivanas) personalinė paroda taip pat bus eksponuojama M. Žilinsko galerijoje. G. Yuan atstovauja šiuolaikiniam Taivano ir Kinijos menui. Ji – 2011 metų Kauno bienalės „Grand Prix“ laimėtoja ir kauniečiams neblogai pažįstama fotografijos ir videomenininkė. 2012 metų rudenį G. Yuan praleido Lietuvoje. Čia gimusius kūrinius ji pristatys savo personalinėje parodoje. G. Yuan fotografijos – riba tarp simbolinių prasmių pripildytų Rytų vaizdinių ir vakarietiško vaizdavimo modelių. G. Yuan kūriniai, keliaujantys po Niujorko, Amsterdamo, Pekino galerijas, intriguoja savo temų egzotika ir formos precizika.
Daugiau informacijos ir visa programa ČIA.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]