2024 m. birželio 16 d.

 

Keli klausimai teisėjui A. Cininui. Papildyta: ekspertai.eu kreipiasi į G. Kryževičių dėl teisėjų A. Cinino ir D. Kazlauskienės

36
Paskelbta: 2014-01-31 15:40 Autorius: ekspertai.eu
Neteisininkui klausimas kyla paprastas: kas iš dviejų – Vilniaus apylinkės teismo teisėjas A. Cininas (kairėje) ar Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė D. Kazlauskienė (viduryje) – šiurpiai prasilenkia su etika ir/ar kompetencija? Ekspertai.eu prašo, kad tai išaiškintų G. Kryževičius (dešinėje)
Neteisininkui klausimas kyla paprastas: kas iš dviejų – Vilniaus apylinkės teismo teisėjas A. Cininas (kairėje) ar Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė D. Kazlauskienė (viduryje) – šiurpiai prasilenkia su etika ir/ar kompetencija? Ekspertai.eu prašo, kad tai išaiškintų G. Kryževičius (dešinėje)

Naujausius papildymus – teisėjo A. Cinino atsakymą ir ekspertai.eu laišką Teisėjų tarybos pirmininkui G. Kryževičiui – rasite publikacijos pabaigoje.

Teisėjas Audrius Cininas paskelbė nuosprendį, kuriame net 14-a iš 16-os bylos puslapių yra nukopijuoti iš kito nuosprendžio, – rašo delfi.lt. Teigiama, esą tokį kopijavimo būdu pagamintą nuosprendį tikrinusi Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė, jog jo „net negalima laikyti baigiamuoju bylos aktu.”

Deja, publikacijoje tik labai taupiai ir gana mįslingai užsiminta, ką apie tai mano pats teisėjas:

Iš tokio pasisakymo ne tik sudėtinga suprasti, kaip A. Cininas vertina nuosprendžių kopijavimą, bet ir galima pamanyti, kad tai, kas viešai paskelbta, yra subtilus šmeižtas. Ir išties, juk gana sunku patikėti, kad Lietuvos Respublikos vardu galėtų būti daroma tokia chaltūra.

Todėl ekspertai.eu prašo teisėjo atsakyti į kelis klausimus:

Pone A. Cininai,

ar tai, kas viešai paskelbta – esą Jūs į nuosprendį nukopijavote 14 lapų iš kito nuosprendžio – yra tiesa? Jei tai ne šmeižtas – kaip paaiškintumėte tokį savo poelgį? Ar nemanote, kad pažeminote teisėjo vardą ir turėtumėte užsiimti kitu darbu, kur kopijavimo paslaugos vertinamos labiau?

Šiuos klausimus ekspertai.eu nusiuntė į Vilniaus apylinkės teismo teisėjo A. Cinino puslapį internete, kuriame jis šviečia Lietuvos piliečius įvairiais teisiniais klausimais (pvz., aiškina rezonansinėje byloje padarytą savo išvadą, jog pedofilijos nebuvo).

* * * * * * *

PAPILDYTA 02.05

Teisėjas A. Cininas po ekspertai.eu publikacija paskelbė tokią žinutę:

Visą teisėjo rašinį, kuriame teigiama, kad delfi.lt žurnalistas Dainius Sinkevičius meluoja, galite paskaityti čia, cituojame tik dalį, susijusią su kopijavimo klausimu:

Jeigu priimtume teisėjo A. Cinino paaiškinimą, žinutė apie nukopijuotą nuosprendį turėtų keliauti į ekspertai.eu rubriką „Žiniamela”.

Bet tai nukreiptų dėmesį nuo klausimo esmės, nes problema yra gerokai sudėtingesnė ir dar kartą primena apie būtinybę steigti skyrelį „Teismamela”.

Mat situaciją turime tokią: Vilniaus apygardos teismas konstatavo, jog A. Cinino nuosprendis „įstatymo reikalavimų neatitinka nei forma, nei turiniu”, „negali būti laikomas nei teisėtu, nei pagrįstu, ir tuo labiau teisingu“ (citatos iš čia).

Taigi, į A. Cinino garbę kėsinasi ne koks nors žurnalistas, o Vilniaus apygardos teismas ir šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Daiva Kazlauskienė, išnagrinėjusi bylą apeliacine tvarka.

Todėl visa tai stebinčiam piliečiui klausimas kyla paprastas: kas iš dviejų – Vilniaus apylinkės teismo teisėjas A. Cininas ar Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė D. Kazlauskienė – šiurpiai prasilenkia su etika ir/ar kompetencija?

Pirmuoju atveju turėtume teisėją, kuris Lietuvos Respublikos vardu skelbia chaltūrą, o antruoju – teisėją, kuri naikindama kokybišką nuosprendį galbūt padeda nusikaltėliui sulaukti senaties ir išvengti atsakomybės.

Klausimas pernelyg rimtas, kad jį būtų galima taip ir palikti, todėl ekspertai.eu siunčia laišką Teisėjų tarybos pirmininkui, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkui Gintarui Kryževičiui:

Pone G. Kryževičiau,

prašome Jūsų, kaip Teisėjų tarybos pirmininko, imtis priemonių, kad būtų kompetentingai įvertinta ir visuomenei paaiškinta nemaloni situacija, dar labiau menkinanti ir taip menką pasitikėjimą teismais.

Viešojoje erdvėje paskelbta, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Audrius Cininas paskelbė nuosprendį, kuriame net 14-a iš 16-os bylos puslapių yra nukopijuoti iš kito nuosprendžio, ir Vilniaus apygardos teismas jį panaikino kaip neatitinkantį įstatymo reikalavimų nei formos, nei turinio požiūriu.

Tačiau pats A. Cininas viešame savo tinklaraštyje teigia esąs nekaltai apšmeižtas, nes jo nuosprendis, kurį panaikino aukštesnės instancijos teismas, buvęs kokybiškas. Be to, A. Cininas užsimena, kad ši situacija naudinga atsakomybės išvengti siekiančiam kaltinamajam, nes artėja senaties terminas.

Tai verčia daryti prielaidą, kad arba teisėjo A. Cinino, arba jo nuosprendį panaikinusios Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkės Daivos Kazlauskienės veiksmai yra nesuderinami su teisėjui keliamais esminiais kompetencijos, sąžiningumo, bešališkumo ir kt. reikalavimais.

Manome, kad nei nepagrįstus ir neteisingus nuosprendžius kopijavimo būdu gaminantis asmuo, nei pagrįstus ir teisingus nuosprendžius be priežasties naikinantis asmuo neturėtų dirbti teisėju.

Jūsų vadovaujama Teisėjų taryba turi teisę siūlyti iškelti teisėjui drausmės bylą.

Prašome išsiaiškinti, kuris iš teisėjų yra teisus, ir pateikti Teisėjų tarybai klausimą dėl drausmės bylos iškėlimo tam, kuris savo veiksmais pažemino teisėjo vardą, diskreditavo teismų sistemą ir sumenkino žmonių pasitikėjimą.

Apie savo sprendimus prašome informuoti ekspertai.eu, šią informaciją skelbsime viešai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
36. Publijus
(2014-02-24 13:32:56)
(84.240.39.223) Parašė:

O čia gal tas pats Cininas,kuris nustatė,kad mergaitę tvirkino pats tėvas.O gal tas pats,kurį kažkada dienraštis Respublika linksniavo kasdien ir komentavo jo pasibaisėtinus nutarimus.Sveikas žmogus tikrai nepakiltų iki tokio meistriškumo,kurį garsusis O.Benderis įvardijo taip,"Sam durak..."Bet tada iškyla dar baisesnis klausimas.Kas suguldė tokią ilgą virtinę lavonų,jeigu D,Kedys neturėjo tam jokios priežasties.Jeigu pedofilija buvo jo paties sugalvota.O svarbiausia,kaip dabar visų tų žudyniu organizatoriumi iki Kedžio mirties,ir paties Kedžio žūtį ir žudynių po jo mirties,padaryti N.Venckienę.Nes kitaip mūsų didvyriai negali ištraukti jos iš demokratiškos ir teisinės valstybės ir galutinai pribaigti.Nerodysi gi JAV teisėsaugai visos teisybės.Gal vėl duos užduotį Cininui padaryti iš balto juodą.Nežinau ar užteks jam proto,bet cenzūraališkumo tai tikrai per akis.Juk kaip jis didžiavosi per TV savo išsigimėlišku nuosprendžiu.Tikras Narcizas.Iš jo ir tos pabaisos su raudonu šaliku,tikrai būtų darni pora,o vaikučiai galėtų būti naujos rasės mokslininkų tyrinėjimo objektu.35. juokingiausia
(2014-02-06 04:10:35)
(85.255.56.134) Parašė:

kai PASLAPTĮ žino ne vienas žogus,tai jau nebe paslaptis...juk žmonės juokiasi,kad tokią turim teisėsaugą...juk matė juos su panele,matė ir žmonės lakstančius prie naruševičienės 2 diedus,viena iš jų neūžauga surakino ,kedį dar nedaėjus iki namo ir įsodino ,į pasamdytą autobusiuką...tai ką tiems žmonėms galvoti....kad teisėsauga meluoja....o žmonės pasakoja ,kad iš vaikų namų ponas paimdavo berniukus,ką jis su ljais veikdavo????LEDAIS VAIŠINDAVO.....jei pedofilijos nebubvo-tai iš kur tie lavonai...AR PONAI TEISININKAI,KAI IŠEISIT Į PNSIJĄ PARAŠYSIT -tIKRĄ TIESĄ-KAD SĄŽINĖ BŪTŲ RAMI,...KAD VARKŠAS NUŽŪDYTAS TĖVAS-NE PRIE KO34. Kopūstui
(2014-02-05 23:54:27)
(109.255.14.109) Parašė:

Na,jei būtum vienintelis likęs gyvas savo tėvų vaikas ir motina,turinti sūnų,bei žinodamas,kad esi svarbi persona byloje,kurioje praktiškai gyvų neišliko,neskaitant gyvų palaidotų dviejų svarbių liudininkų,vyniotum ir tu meškeres toli toli.Ar ne?33. ???
(2014-02-05 21:42:41)
(78.57.171.188) Parašė:

Cininai, tai ar Ūsas laižė mergaitę, ar jos tėvas Kedys?Kur pradingo penkių ekspertizių duomenys,apie tai, kad mergaitė nelinkusi fantazuoti?32. xx
(2014-02-05 17:52:56)
(46.249.175.25) Parašė:

Jokia. Vadovas čia ne prie ko.31. zirkles...
(2014-02-05 17:47:33)
(78.60.88.213) Parašė:

Idomu kokia bus vadovo reakcija ?30. atsigėrė kavutės
(2014-02-05 16:28:41)
(109.163.234.9) Parašė:

ir susiprato kokį nuosprendį skelbti.Vėžintis dviračiu ar keturačiu,plaukioti jachta ar gauti paprasčiausią širdies smūgį niekam nesinori.29. haris
(2014-02-05 15:46:04)
(78.62.15.36) Parašė:

kokia kavą gerei cinine ,gal inką ,kai pedofilijos byloj ,pasidare bloga , vakar Ulpis ,per LNK zinias istarė ,ta zodį ,kurį ,pokalbyje su Stankūnaite ištarė Narusevicienė , JUDESYS. Narusevicienė ,telefonu ,TAI JIE NEDARYS JOKIO , JUDESIO ?.JUDESĮ PADARĖ GERBIAMOJI ,BUVAI NUZUDYTA . TIK KYLA KLAUSIMAS ,KAS TĄ JUDESĮ DARĖ , IR KOKIE SEKLIAI SEKĖ ,D. KEDĮ,. Belecką tokį gudrų ,susekė ant smugio.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras