2024 m. gruodžio 21 d.

 

Keramikos muziejuje - paroda „Terra humana“

Paskelbta: 2015-01-14 22:24 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. K. Sereikaitės
Nuotr. K. Sereikaitės

Nuo sausio 16 d., penktadienio, Keramikos muziejuje Kaune pradės veikti paroda „Terra humana“. Ekspozicijoje – Kristinos Sereikaitės fotografijos, Beno Šarkos videodarbas ir antikinių skulptūrų kolekcijos likučiai iš Kauno senamiesčio.

Parodoje persidengia medijų ir epochų sluoksniai: mįslingos antikinių marmuro skulptūrų nuolaužos, ekstremalus B. Šarkos videokūrinys ir K. Sereikaitės fotografijos. Stiprūs reginiai – sustingusi marmuro oda, įtampoje virpantys raumenys, molis, apglėbiantis kūną, – provokuoja galvoti žemės ir kūno, nykimo ir išlikimo kryptimis.

K. Sereikaitė, (g. 1980) – jaunosios kartos fotomenininkė ir kino operatorė, kurios kūryba patraukia emociniu subjektyvizmu, jausmingumu. Jos fotografinių atvaizdų ciklai išsiskiria kinematografine kokybe, kinui būdingu sapno erdvės pojūčiu. Serija „Terra humana“ (2011) skirta žmogaus santykiui su viena iš gamtos stichijų – žeme.



B. Šarka (g. 1963) – teatro avangardistas, režisierius, aktorius, dailininkas, kūrėjas, vienas įdomesnių netradicinių Lietuvos menininkų ir mąstytojų. Jo performansai paremti pirmapradžiais gamtos ir žmogaus dialogais, susivienijimo ir sugrįžimo simboliais. Judesio spektakliai vyksta apleistuose namuose, gatvėse, kiemuose, pajūryje. Ekstremalumas ir reali, ne sceninė rizika itin būdinga B. Šarkos kūrybai. Parodoje demonstruojamas autoriaus videokūrinys „Nei pradžios, anei galo“.

Archeologinėje parodos dalyje – marmurinės skulptūrų dalys, rastos 1984 m. archeologinių tyrimų metu Kauno senamiestyje. Tai sensacingas radinys, unikalus Lietuvos miestų archeologijos atvejis – kitur panašaus pobūdžio radinių ligi šiol nežinoma. Manoma, kad skulptūrų nuolaužos yra iš XVII a. pirmos pusės šiame sklype įsikūrusių asmenų meno kūrinių rinkinio. Nėra aišku, ar šie skulptūrinių biustų fragmentai iš tiesų yra antikiniai, ar tai puikios XVI a. Italijos meistrų kopijos. Šis įspūdingas archeologinis radinys pirmą kartą pristatomas muziejaus lankytojams.

Paroda veiks iki vasario 20 dienos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras