2024 m. birželio 23 d.

 

Kiek dar ilgai apsimetinėsite proto negalią turinčiais mulkiais? (laiškas prokurorams)

Paskelbta: 2012-03-21 06:28 Autorius: ekspertai.eu

Prokuratūros vadovaiDaugelio žmonių nuomonę išsakiusi nužudyto Drąsiaus Kedžio mama Laimutė Kedienė, kuri Panevėžio miesto apylinkės teisme, kai buvo paskelbtas sprendimas nutraukti vadinamąją pedofilijos bylą, viešai komentuodama priimtą nutartį, pareiškė "jūs matot, nė vieno čia teisėjo nėra, čia banditai trys atėjo, paskaitė nutartį", buvo nubausta solidžia 2600 litų bauda.

Daktaras Letas Palmaitis, viešai ir argumentuotai konkrečius prokurorus įvardines kaip nusikaltėlius ir tėvynės išdavikus, o Generalinę prokuratūrą, kaip kriminaline organizacija, taip pat atsisėdo į teisiamųjų suolą. Už tai jam gresia tiek finansiniai nemalonumai, tiek laisvės atėmimas.

Tačiau ne visi, kas taip išsireiškia teisėjų ar prokuroru atžvilgiu, yra baudžiami.

EKSPERTAI.EU ne kartą viešai nuolatos (publikacijose, televizijos ir radijo laidose ir kt.) yra įvardinę konkrečius prokuratūros darbuotojus, kaip kriminalinius nusikaltėlius. Būtent tokius prokurorus, kurie bendradarbiauja su nusikaltėliais, dangsto nusikaltimus ir juos padariusius asmenis, tuo pačiu patys automatiškai tapdami šių nusikaltimų bendrininkais, t.y. kriminaliniais nusikaltėliais.

EKSPERTAI.EU ne kartą viešoje erdvėje pačią Generalinę prokuratūrą yra įvardinę kaip pagrindinį valstybinio kriminalinio pasaulio buferį. Štai tik kelios iš daugelio publikacijų, kurios tai liudija: "Gūduma", "Rezonansinių bylų studentės - prokurorės kompetencija jos vadovams abejonių nekelia", "Politinė korupcija - Lietuvos problema Nr. 1 - turi būti pažabota pirmiausiai" ir t.t.

EKSPERTAI.EU nuolatos užduoda Generalinės prokuratūros prokurorams tokius, galimai įžeidžiančius prokurorų garbę klausimus, kaip antai - "kiek dar ilgai apsimetinėsite proto negalią turinčiais mulkiais?".

EKSPERTAI.EU nuolatos teigia, kad tik dėka tokių kriminalinio pasaulio atstovų, besidarbuojančių prokuratūroje, yra metų metais vilkinamos ir galiausiai numarinamos valstybinių finansinių aferų bylos, šaltakraujiškai falsifikuojamos įvairios "terorizmo" bylos, nerangiai slepiami galai žudymo ir pedofilijos byloje ir t.t. ir pan.

Tačiau nors prokurorų atžvilgiu skamba ir skamba tokie žodžiai kaip nusikaltėliai, banditai ir kiti panašūs išsireiškimai, reikiamos reakcijos piliečiai niekaip nesulaukia.

Dar praeitų metų kovą EKSPERTAI.EU dėl šios problemos kreipėsi į daugelį aukštų instancijų, tame tarpe ir į Prezidentūrą. Prezidentei buvo rašoma: "Su visu atsakingumu pareiškiame, jog šalies vadovė, teikianti Generalinio prokuroro kandidatūrą ir esanti tiesiogiai atsakinga už prokuratūros darbą, bei būdama informuota apie Generalinės prokuratūros vadovybės nusikaltimus, tačiau asmeniškai nesiimdama jokių priemonių tam pažaboti, pati, to nenorėdama, tampa šios nusikalstamos grupuotės, vadinamos "prokuratūros vadovybė" bendrininkė, toleruoja valstybinio lygio banditizmą ir maitina visuomenę iliuzijom apie "atkuriamą sąžiningą teisėsaugą ir pasitikėjimą visa valstybe".

Plačiau apie tai skelbėme publikacijoje "Nusikaltėlių bendrininkai prokurorai - banditai".

Tačiau ir po šių visų kreipimusi jokio rezultato nebuvo pasiekta, jokie ikiteisminiai tyrimai prieš piliečius, sistemingai prokurorus vadinančius kriminaliniais nusikaltėliais, pradėti nebuvo.

Atvirkščiai, Generalinės prokuratūros specialistai įsigilinę į problemą nustatė ir oficialiai atsakė, kad viešojoje erdvėje skleidžiami teiginiai, jog "Lietuvos prokuratūra vietoj to, kad gintų ir saugotų teisingumą, bendradarbiauja su nusikalstamas veikas vykdančiais asmenimis" nešmeižia ir nediskredituoja Lietuvos Respublikos prokuratūros bei jokiu būdu nežemina jos vardo.

Taigi remiantis tokiomis prokurorų išvadomis, bet kurią kitą valstybinę instituciją, bet kuris šalies pilietis gali viešumoje vadinti bet kokiais žodžiais ir tai niekaip neužtraukia jokios atsakomybės. Apie tai skelbėme publikacijoje "Generalinė prokuratūra išaiškino: viešojoje erdvėje vadinti prokurorus banditais - leistina".

Tiesa, š. m. pradžioje Generalinis prokuroras Darius Valys pabandė paaiškinti, kada prokurorus galima vadinti banditais, o kada negalima, tačiau turbūt ir pats nelabai suprato ką parašė (su D. Valio atsakymu galima susipažinti ČIA).

Kaip žinia, Lietuvos Respublikoje įstatymai galioja visiems vienodai, nesvarbu ar tu disidentas, ar tu abonentas. Todėl visi vienodai turi būti baudžiami už savo prasižengimus, arba visi vienodai nebaudžiami. Negali būti taip, kad vieni piliečiai turi privilegiją viešai vadinti konkrečius prokurorus nusikaltėliais, o visą Generalinę prokuratūra nusikalstama kriminaline struktūra, o kiti neturi.

Todėl peršasi logiška išvada, kad L. Kedienės ir L. Palmačio atveju nuobaudos turi būti panaikintos, o bylos nutrauktos, nesant nusikaltimo sudėties. Arba atvirkščiai, įžvelgiant šiame EKSPERTAI.EU išsakytame tekste daug nusikalstamos veikos požymių turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas, o vėliau byla turėtų būti perduota viešam teismui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras