Kinija įspėjo Vatikaną nustoti kištis į jos vidinius reikalus ir pasiūlė naujam išrinktajam popiežiui būti „praktiškam ir lanksčiam“, pranešė „Press TV“.
Kinijos Liaudies Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying kovo 14-ąją Pekine pareiškė, kad jis tikisi, jog popiežius Pranciškus (Franciscum) ir Romos katalikų bažnyčia sukurs sąlygas, kad pagerintų Kinijos ir Vatikano santykius: „Kinija, norėdama bendrauti su Vatikanu, su kuriuo santykiai nutraukti 1951-aisiais, tikisi, kad šis nebendraus su Taivanu ir pripažins Kinijos vyriausybę kaip vienintelę visos Kinijos teisėtą atstovę.“
Kinijoje gyvena apie 12 milijonų Romos katalikų, o vyskupai skiriami be popiežiaus palaiminimo.
Nuo 1947-ųjų laisvas Taivanas (Kinijos Respublika) nepriklauso Kinijos Liaudies Respublikai, su ja jo santykiai nekokie. Beveik 24 milijonus gyventojų turinčioje šalyje – apie 300 000 Romos katalikų. Taivane pagal jo Konstituciją visiems garantuojama religijos laisvė. Šioje šalyje – gana daug įvairių religijų atstovų.
Kovo 13-ąją kardinolas Jorge Mario Bergoglio iš Argentinos tapo naujuoju Romos katalikų vadovu Pranciškumi, jis pakeitė popiežių Benediktą XVI, atsistatydinusį vasario 28-ąją.
Besidomintiems – visas popiežiaus Pranciškaus audiencijos, skirtos kardinolams, įrašas:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]