2025 m. gegužės 7 d.

 

Kinija meta iššūkį automobilių pasauliui: Šanchajaus parodoje – technologinis šuolis į ateitį

4
Paskelbta: 2025-05-07 11:30 Autorius: Linas Dabašinskas



Kinija – grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui, priešas, kuris remia kitą priešą – Rusiją, jos kare prieš Ukrainą ir visą civilizuotą ir demokratinį pasaulį.

Šanchajuje įvykusi 2025 metų tarptautinė automobilių paroda dar kartą patvirtino – Kinijos automobilių pramonė ne tik sparčiai vejasi, bet jau ir lenkia pasaulio senbuvius. Daugiau kaip 360 tūkst. kv. metrų parodos plote pristatytas įspūdingas elektromobilių ir išmaniųjų technologijų spektras rodo, kad Kinija nebėra tik gamintoja – ji formuoja standartus, keičia sektoriaus taisykles ir kuria naują automobilių erą.

Vietiniai prekių ženklai, tokie kaip BYD, Zeekr, Nio, IM, Hongqi, demonstravo ne tik dizaino, bet ir technologijų pažangą.

BYD „Ocean“ serijos penki nauji modeliai, su integruota CTB (Cell-to-Body) baterijų sistema, pasiekia daugiau kaip 1000 kilometrų nuvažiuojamą atstumą vien elektra.

Prabangus modelis „Yangwang U8L“ tapo elektrinių visureigių etalonu, siūlomas už 109,8 tūkst. juanių (apie 145 tūkst. eurų).

Tuo tarpu Zeekr 9X, pirmasis pasaulyje 900 V platformos SUV, sugebėjo per 9 minutes papildyti 80 % baterijos – tai proveržis įkrovimo greičio srityje, pasiektas naudojant 6C technologijos „Xiaoyao“ baterijas.

Didelis dėmesys skirtas ir išmaniosioms vairavimo bei kabinos sistemoms. Nio L90 pristatė visiškai vizualinę autonominio vairavimo sistemą be radarų, Huawei sukurtas „HarmonyOS“ operacinis stalas pilnai integruotas į „Aito M8“ modelį, o GAC Aion ir „Didi“ bendradarbiavimo vaisius – pirmasis L4 lygio autonominio vairavimo automobilis, paruoštas serijinei gamybai.

Parodoje taip pat išryškėjo auganti Kinijos ambicija prabangos segmente. Roewe pristatė konceptinį modelį „Pearl“, sukurtą legendinio dizainerio Josepho Kabano, o IM L6 – pirmasis pasaulyje automobilis su momentiniu reagavimo skaidriu stogu ir skaitmenine važiuokle. Lynk & Co 900 įdiegta „Thor“ mikroschema leidžia automobiliui apsisukti vietoje – funkcija, pavadinta „valso manevru“.

Kinijos gamintojai nebesitenkina vidaus rinka. MG CyberX su kietojo kūno baterijų technologija žengia į užsienio rinkas, o Hongqi visureigis, derinantis karinę inžineriją ir lazerinius radarus, akivaizdžiai nutaikytas į aukščiausio lygio tarptautinius konkurentus.

Skaičiai kalba patys už save: net 70 % visų pristatytų modelių parodoje buvo elektromobiliai. Tai ženklas, kad Kinija palieka užnugaryje „rinkos mainų į technologijas“ etapą ir žengia į fazę, kur pati kuria technologijas ir diktuoja standartus.

Kiniją grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui Valstybės saugumo departamentas (VSD) buvo paskelbęs 2020 metais paviešintoje ataskaitoje. Ir nors nuo tada VSD ir vėlesniais metais nuolatos primena, kad Kinijos grėsmė nemažėja, o didėja, Lietuvos politikos lyderiai užsimojo su Kinija atkurti nutrauktus diplomatinius santykius.

Susiję:

VSD dar kartą patvirtino – Kinija yra grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui

Kinija žudo ukrainiečius, o mes – grįžtame prie „diplomatinių santykių“?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. Kursas
(2025-05-07 19:11:00)
(84.15.190.232) Parašė:

109,8 tūkst. juanių - 13401,56 eurų



3. Skaitytojas
(2025-05-07 14:35:31)
(213.226.169.39) Parašė:

Kinija visada atrodė gražiai popieriuje, bet ne praktikoje. Jie jau nuo senų laikų gamina blizgučius ir skambias frazes. Bet... istorija kartojasi. Tarybiniais laikais rusai buvo technologiškai ir matematiškai daug protingesni už vokiečius, bet vokiečiai tipo kūrė technologijas. Panašiai ir su Korėja: vieną dieną jie braidė pelkėse ir ryžių laukuose, o kitą dieną jie jau pasaulinio lygio elektronikos ir mikroprocesorių lyderiai. Tas pats ir su Kinija: jų pačių statyti namai griūva, jų gaminamos prekės lūžta, patys dirba fabrikuose už dyką, bet yra pasauliniai technologijų lyderiai. Nu, juokingai atrodo, kai sakoma, kad absoliučiai niekas daugiau pasaulyje nesugeba eilinę mašiną prikišti elektronikos ir led'ų. Juk rusai irgi 21 amžiuje didžiuojasi savo kiečiausia technologija - žiguliais...



2. Darijus
(2025-05-07 13:51:39)
(2a02:678:641:100:e882:849b:f379:93fc) Parašė:

Noriu lietuviško auto.



1. na
(2025-05-07 13:27:51)
(82.135.199.144) Parašė:

kažkada LT planavo pradėti gaminti traktorius, bet deja svajonė liko kažkur priekyje:)



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras