Pekine liepos 14-ąją prasidėjo savaitę truksiantis pirmasis istorijoje Kinijos ir Afrikos šalių kariuomenių vadų saugumo forumas, skirtas sustiprinti Kinijos ir Afrikos kariniams ryšiams, aptarti juodojo žemyno taikos ir saugumo problemas bei suformuoti naują aljansą, būsiantį atsvara NATO.
Forume dalyvauja beveik visų Afrikos valstybių (daugiau nei pusšimčio) kariuomenių vadai.
Pasak Kinijos socialinių mokslų akademijos Vakarų Azijos ir Afrikos studijų instituto tyrėjo Vango Hongji (Wang Hongyi), Kinijos ir Afrikos bendradarbiavimas saugumo srityje skatinamas Afrikos šalių bei Jungtinių Tautų prašymu.
Forume taip pat bus aptartas trilijonus dolerių kainuosiantis BRI projektas, dar vadinamas naujuoju Šilko keliu. Šis prieš šešerius metus Kinijos prezidento Si Dzinpino (Xi Jinping) pasiūlytas projektas - tai naujų geležinkelių, kelių ir uostų, sujungsiančių Kiniją su Pietryčių Azija, Centrine Azija, Artimaisiais Rytais, Europa bei Afrika, statyba.
Tai, kad Kinijos karių buvimą Afrikoje palaimino Jungtinės Tautos, iššaukė JAV pasipiktinimą. Amerika pažadėjo imtis kontrpriemonių.
2010 metais Kinija nukonkuravo JAV ir tapo didžiausia Afrikos prekybos partnere.
2011 metais į Afriką atvyko pirmieji Kinijos kariai. Šiuo metu apie 2000 Kinijos karių dalyvauja Jungtinių Tautų taikos misijose Pietų Sudane ir Malyje.
2017 metais Kinija Džibutyje įkūrė pirmąją savo karinę bazę Afrikoje.
Šaltinis: xinhuanet.com