Kinijos mėnuleigis „Yutu“ („Nefritinis triušis“) genda, o kinų mokslininkai, bandantys iš Žemės jį sutaisyti, kaltina „prastą Mėnulio paviršių“, pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“.
Tai patvirtino Kinijos nacionaliniam saugumui skirto mokslo, technologijos ir pramonės agentūra (SASTIND) sausio 25-ąją. Pasak jos atstovų, sausio 24-ąją į Mėnulio nakties miegą pasinėręs „Nefritinis triušis“ kitą rytą taip ir nepabudo.
Mėnulio naktis trunka apie dvi žemiškąsias savaites.
Remiantis „Xinhua“ pranešimu, Kinijos mokslininkai šiuo metu atlieka kapitalinį „Nefritinio triušio“ remontą.
„Nefritinio triušio“ miegą trikdo -180 laipsnių pagal Celsijų temperatūra. Nesant saulės šviesos, jos energija mintantis mėnuleigis tartum užmiega.
„Yutu“ kaupė informaciją apie Mėnulį naudodamasis radaru, panoramine kamera, rentgeno aparatu ir infraraudonąsias bangas gebančia fiksuoti įranga.
Kinijos misija „Chang‘e-3“ pradėta 2013 m. gruodžio 1-ąją, po 13 dienų „Nefritinis triušis“ nusileido ant Mėnulio paviršiaus. Planuota, kad misija truks tris mėnesius. Tai trečioji (bent iš dalies) sėkminga mėnuleigio nusileidimo ant Žemės palydovo misija, kaip teigiama oficialiai (pirmieji Mėnulyje nusileido, teigiama, JAV ir Tarybų Sąjungos mėnuleigiai). Iš viso į Mėnulį skristi bandė 130 mėnuleigių.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]