Liepos 16–17 dienomis į Vilnių atvyksta ES šalių aplinkos ministrai. Neformaliame aplinkos ministrų susitikime jie kartu su ministrais ir kitais aukštais pareigūnais iš Šveicarijos, Norvegijos, Turkijos, Buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos, Europos Parlamento, Europos aplinkos agentūros, Europos aplinkos biuro, Europos investicijų banko bei kitų institucijų atstovais aptars klimato kaitos ir biologinės įvairovės finansavimo klausimus.
Pirmąją susitikimo dieną, dalyvaujant Europos aplinkosaugos komisarui Janezui Potočnikui, bus aptariami biologinės įvairovės finansavimo klausimai. Pareigūnai dalysis nuomonėmis apie galimybes ir iššūkius savo šalyse finansuoti biologinės įvairovės ir gamtos prioritetus, atsižvelgiant į 2014–2020 m. daugiametę finansinę perspektyvą. Be to, bus diskutuojama, kaip skatinti privačias investicijas į gamtos turtų išsaugojimą, ir kitais klausimais, susijusiais su išlaidomis, reikalingomis biologinei įvairovei išsaugoti.
Pietų metu ministrai kalbės apie galimą skalūnų dujų gavybos poveikį aplinkai ir ES lygiu numatomus veiksmus šioje srityje.
„Jokie specifiniai teisės aktai dėl netradicinių angliavandenilių išteklių žvalgymo ir eksploatavimo Europos Sąjungoje nėra priimti, bet mes vis tiek turime būti tikri, kad skalūnų dujų plėtra šalyse narėse būtų vykdoma griežtai laikantis aplinkosaugos reikalavimų, esant maksimaliam teisiniam apibrėžtumui ir aiškumui, kurio reikia ir piliečiams, ir ūkio subjektams, ir kompetentingoms valdžios institucijoms“, – teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Antrąją susitikimo dieną, liepos 17-ąją, bus diskutuojama apie klimato kaitą. Sesijoje, kurioje dalyvaus už veiksmus klimato srityje atsakinga Europos Komisijos narė Connie Hedegaard, pagrindinis dėmesys bus sutelktas į ES valstybių narių pasirengimą klimato kaitos konferencijai, kuri lapkritį vyks Varšuvoje. Svečias iš Kinijos, KLR Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos vicepirmininkas Šie Ženhua sesijos metu pasidalys informacija apie Kinijos pažangą diegiant anglies dioksido rinką savo šalyje ir dalyvaus diskusijose apie tarptautinį derybų procesą.
Ši neformali aplinkos ministrų taryba taps puiki proga aptarti bendrą Europos šalių poziciją prieš Klimato kaitos konferenciją Varšuvoje, kurioje Lietuvai teks garbė kaip pirmininkaujančiai ES Tarybai valstybei atstovauti visai ES ir vienu balsu išreikšti Europos poziciją.