Rusija ruošėsi būti atskirta nuo Vakarų dar prieš prasidedant XXI amžiui. Kol Vakarai tam skyrė minimalų dėmesį, Rusija investavo laiką ir pinigus, kad sukurtų pasaulinę paramos sistemą Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje, ypač per 2015 metais įkurtą Plėtros banką, iš kurio tik 18% patvirtintų paskolų atiteko Rusijai, o 82% buvo skirtos Azijai, Afrikai ir Pietų Amerikai. Paskolos buvo skirtos pagrindinėms paslaugoms: transportui (29 %), vandeniui/sanitarijai (22 %), miesto ir socialinėms reikmėms (15 %), energetikai (26 %) ir patvariam vystymuisi (8 %). Investuodami į pagrindinius regioninius centrus – Braziliją, Pietų Afriką, Kiniją ir Indiją – rusai sąmoningai atidavė trijų didelių žemynų valdymą lyderiams, kurie turėjo įsipareigojimų Maskvai ir priežasčių palankiai vertinti Putiną. Tai leidžia paaiškinti priežastį, dėl kurios daugelis šalių atsisakė palaikyti sankcijas, kurių reikalavo JAV. Tapo aišku, kad Baideno (Biden) administracija per daug pasitikėjo nekarinėmis priemonėmis, kad priblokštų Putiną. Panašu, kad sankcijos akimirką pakenkė Rusijai, bet Rusija vėl atsistojo ant kojų.
Tuo tarpu kai Jungtinės Valstijos su besivystančiu pasauliu elgėsi darydamos prielaidą, kad besivystantis pasaulis yra simpatiška, bet visiškai kitokia visata, atrodo, kad Rusijai pavyko su besivystančiu pasauliu užmegzti lygiaverčius santykius. Galbūt todėl anglakalbio pasaulio Rusijos suvokimas kaip agresorės ne visada įtikina žmones visame pasaulyje. Visos institucijos, iš kurių Rusija buvo pašalinta, kėlė tik susierzinimą trečiojo pasaulio šalyse ir įkvėpė tokių blokų, kaip BRIC (vėliau tapusio BRICS), atsiradimą. Labai daug kur pasaulyje tokios tarptautinės organizacijos kaip Jungtinės Tautos, NATO, Tarptautinis baudžiamasis teismas, Breton Vudso sistema, Pasaulio bankas ir TVF suvokiamos kaip kolonializmo tęsinys.
Tarptautinių santykių apžvalga brėžia intriguojančią siužetinę liniją nuo 2001 metų iki dabar. Ironiška, kad šiandien BRIC ir G8 nebėra. Jų vietoje yra BRICS ir G7. 2009 m. pradinis BRIC ketvertas nusprendė pradėti tarpregioninę partnerystę. Kitais metais jie priėmė penktąją narę – Pietų Afriką.
Praėjus ketveriems metams po to, kai BRIC tapo BRICS, G8 tapo G7. Kodėl G8 neteko vieno nario? 2014 metais už invaziją į Krymą Rusijai buvo skirtos sankcijos, o paskui ji buvo pašalinta iš neformalaus klubo. Tokiu būdu dar prieš aštuonerius metus buvo nubrėžta linija tarp dviejų ekonominių sferų: vienai aiškiai vadovavo JAV - ji buvo turtinga, industrializuota ir vienijama Breton Vudso finansų sistemos, kitai daugiausia vadovavo Kinija, taip pat svarbų vaidmenį vaidino Indija ir Rusija - šiai grupei buvo būdingas kuklesnis vartojimo lygis, kelias į vystymąsi, o vienijo ją kur kas daugiau už bendrą supratimą, jog Breton Vudso sistemai būtina sukurti alternatyvą.
Prognozuojama, kad BRICS palaikys dar keturias besiformuojančios ekonomikos šalis, žinomas kaip MINT: Meksiką, Indoneziją, Nigeriją ir Turkiją.
Kol mes nekreipėme dėmesio, Rusija į 2014 metų sankcijas reagavo bendradarbiaudama su BRICS, MINT ir kitais, kad sukurtų plėtros bankus kaip patrauklesnę alternatyvą TVF ir Pasaulio bankui. Rusai sukūrė regioninius aljansus, kurie yra linkę šalinti ideologinius apribojimus, siekdami palaikyti praktinius abipusiai naudingus santykius. Didžioji pasaulio dalis tam neprieštarauja.
Rusija kruopščiai ir apgalvotai sukūrė alternatyvią visatą, kurioje doleris nevaidina svarbiausio vaidmens, JAV negali nurodinėti kitiems, o tarptautiniai santykiai nėra slegiami europinio kolonializmo palikimo. Nuostabu, kad kylančios ekonomikos šalims, kurios tarpusavyje turi tiek mažai bendro, pavyko sukurti tai, ką sukūrė. Taip energingai smerkdami Rusiją ir atkirsdami ją nuo mums pažįstamo pasaulio, galbūt žaidėme Rusijai naudingą žaidimą, suteikdami Putinui tinkamą progą atkirsti mus nuo pasaulio, kurio mes nepažįstame – plytų (bricks) ir mėtų (mint) pasaulio.
Šaltinis: americanthinker.com