Vasario 28 d. Prezidentūroje penktadienį įvyko Aplinkos ministerijos kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija organizuojama diskusija-konferencija „Lietuvos miškai po 2020 metų“. Joje dalyvavo įvairių visuomenės grupių atstovai, už šį sektorių atsakingos valstybės institucijos, mokslininkai, nevyriausybinės organizacijos, privačių miškų savininkai.
„Diskusijoje buvo aptartos Lietuvos miškų politikos kryptis ir iššūkiai po 2020 metų. Šiais metais baigiant galioti Nacionalinės miškų ūkio strategijos sektoriaus plėtros programai, buvo kalbama apie naujo miškų politikos strateginio dokumento turinį, kuris būtų atsižvelgta į šiandienos visuomenės poreikius miškams, aplinkosaugos problemas ir klimato kaitos iššūkius“, - skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentūroje diskutuota apie Lietuvos miškų politikos ateitį“.
Konferencijoje diskutuota apie alternatyvius miško naudojimo planavimo modelius ir galimybes atliepti šiandienos visuomenės poreikius miškams, aptarti svarbūs gamtosaugos ir miško panaudojimo subalansavimo klausimai, kalbėta apie socialinio ir kultūrinio miškų vaidmens šiandienos visuomenėje pasikeitimus.
Informuojama, kad konferencijoje apsilankęs prezidentas domėjosi ir Punios šilo apsaugos klausimais.
Diskusijoje dalyvavusių ekspertų teigimu, šalies miškai yra bene pagrindinė ekosistema, galinti reikšmingai prisidėti prie ambicingų Lietuvos įsipareigojimų vykdymo švelninant klimato kaitą, savo gebėjimu kaupti anglį tiek augančiuose medžiuose, tiek ir ilgaamžiuose medienos produktuose.
Diskusijoje buvo ieškoma sprendimų, kaip panaudoti medienos išteklius duodant kuo didesnę ekonominę naudą valstybei ir miško savininkams, tuo pačiu atsižvelgiant įklimato kaitos iššūkius.
Prezidentūra informuoja, kad „prezidentas ir jo komanda skiria didelį dėmesį Lietuvos miškų politikos klausimams“.
Pirmoji diskusija-konferencija „Lietuvos miškai po 2020 metų“ suteikė galimybę visoms visuomenės grupėms, net ir turinčioms visiškai skirtingą požiūrį, kalbėtis ir ieškoti bendrų sprendimų dėl Lietuvos miškų ateities.
Šaltinis: prezidentas.lt
Lietuvos miškai bus kertami dar progresyviau, bet metinis medienos prieaugis nebus viršytas
Daug kas gal pasipiktins, kad kerta 500 hektarų, bet turim būti pilietiški ir suprasti
J. Olekas: kad tos pušys šlamėtų mums, o ne kam nors kitam