2024 m. birželio 23 d.

 

Konstituciją priėmę kvailiai daro gėdą Lietuvos elitui

134
Paskelbta: 2013-10-26 18:54 Autorius: ekspertai.eu
 Tik labai primityviems piliečiams gali kilti įtarimas, kad V. Laučius iš prezidentūros paskelbė pasiūlymą panaikinti Konstitucijos nuostatą, kuri skelbia: „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu”.
Tik labai primityviems piliečiams gali kilti įtarimas, kad V. Laučius iš prezidentūros paskelbė pasiūlymą panaikinti Konstitucijos nuostatą, kuri skelbia: „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu”.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Konstitucijos dienos proga padovanojo piliečiams išskirtinę dovaną: prezidentūroje surengtą diskusiją, kurioje būrys rinktinių (t. y. atrinktų) teisininkų, politikų, politologų, politikos apžvalgininkų bei žurnalistų pasidalino mintimis apie tai, „kaip sekasi kurti atvirą, pilietinę ir teisinę valstybę”. 

Prezidentūra paragino visas šalies mokyklas ir universitetus klausytis ir panaudoti pilietiškumo pamokai diskusiją, kuri buvo transliuojama internetu ir per LRT televizijos kanalą, todėl nebus per drąsu pasakyti, kad šioje intelektualinėje puotoje buvo nubrėžtos kai kurios esminės Lietuvos demokratijos gairės.

Vienu svarbiausių leitmotyvų tapo mintis, kad sovietmečio sužalota, primityvi ir intelektualiai nuo elito atsilikusi tauta nėra subrendusi demokratijai ir kelia grėsmę valstybei, todėl nereikia leisti šiai abejotinų protinių gebėjimų bendruomenei pasinaudoti Konstitucijoje numatyta teise inicijuoti referendumą, sumažinant tam būtinų parašų skaičių.

„Reikia pasakyti, kad didelė dalis žmonių nėra susipažinę su Konstitucija, taip pat ir tų žmonių, kurie yra balsavę už ją. Kadaise, prieš kelerius metus, žurnalas „Veidas” atliko apklausą ir paradoksalu, bet 70 proc. apklaustų žmonių sakė, kad jie nėra skaitę Konstitucijos. O kartu 70 proc. atsakė, kad jie norėtų, kad Konstitucija būtų keičiama”, – priminė prof. Egidijus Kūris.

Mintį pratęsė politologas Vladimiras Laučius, paaiškinęs, kad norą keisti Konstituciją piliečiams įkvepia tos pačios priežastys, dėl kurių perkama nauja dantų pasta:

„Kodėl šiandien tiek žmonių nori keisti Konstituciją? Ko gero, matyčiau vieną galimų priežasčių, tai tam tikrą vartotojiško mąstymo įtaką. Nes dažnai girdime, kad tai, kas nauja, būtinai yra gerai, tai, kas atnaujinta, būtinai yra geriau. Ir nors tas dalykas – ar tai būtų naujas dizainas, nauja navigacija, nauja programa – nebūtinai yra geresnė, patogesnė, gražesnė, bet, kadangi jau atnaujinta, vadinasi, savaime suprantama, kad ir geriau. Ir pagal šitą logiką daugybė žmonių įsivaizduoja, kad ir Konstituciją, kaip ir dantų pastą, reikia nuolat atnaujinti, kad ji būtų patrauklesnė”, – teigė V. Laučius.

Tokio primityvumo akivaizdoje, anot politologo, būtų didžiulė klaida leisti Lietuvos piliečiams spręsti valstybės valdymo klausimus:

„Jei mes patenkinsime visas tas iniciatyvas, kurios nesibaigia jau daugybę metų – dėl referendumų, dėl parašų skaičiaus mažinimo – mes taip pasakom, kad kiekvienas rinkėjas yra politikas, kuris sprendžia, ką daryti ir kaip daryti, nepaisant to, ar jis išmano tą sritį, dėl kurios sprendžia, ar ne. Ir aš tame matau tam tikrą pavojų, nes gali atsitikti kažkas panašaus į laidą „Klausimėlis”, kai žmogus, net ir neišmanydamas, apie ką jis atsakinėja, vis tiek atsakinėja, turi savo nuomonę ir pasako daugybę juokingų dalykų. Kalbant apie valstybės valdymą, tokie atsakymai būtų jau nebejuokingi”.

Ekspertai.eu įspėja: tik labai primityviems piliečiams gali kilti įtarimas, kad čia V. Laučius siūlo panaikinti Konstitucijos 9 straipsnio nuostatą, kuri skelbia, kad Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.

Dar drąsesne užuomina pasidalino žurnalo „Veidas” leidėjas advokatas Algimantas Šindeikis: gali būti, kad Lietuvos piliečiai nėra subrendę ne tik referendumams, bet ir toms teisėms, kurios numatytos Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje.

Nors Europos žmogaus teisių teismas konstatavo, kad Lietuva pažeidė šią konvenciją, nušalintajam Lietuvos prezidentui Rolandui Paksui iki gyvos galvos uždrausdama dalyvauti Seimo rinkimuose, A. Šindeikis kviečia neprarasti blaivaus proto:

Dar kartą įspėjame: tik visiški tamsuoliai ir intelektualiai neįgalūs asmenys gali piktintis, kad A. Šindeikis siūlo taikyti skirtingas žmogaus teisių sampratas Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje.

Susipratę ir išprusę piliečiai turėtų susivokti, kad jų teisės, numatytos Konstitucijoje bei Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje, kelia grėsmę Lietuvos valstybei.

Pasakysime dar daugiau: būtų geriausia, jei Konstituciją kadaise priėmę kvailiai patys atsisakytų ir rinkimų teisės, nes jau 21 metus daro sunkiai ištveriamą gėdą Lietuvos elitui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
134. variokas
(2013-11-12 04:44:58)
(213.164.104.144) Parašė:

Lietuvoje Konstitucijos visai nereikia, uztenka auksciausios valdzios: Konstitucinio teismo.Jie jau ir sukurs pagal savo reikmes kokia nors nuostata, pries kuria atsiklaups Prezidente, Vyriausybe, Seimas, sutartinai visos partijos. O visuomene?Cia tokios nera!O del Konstitucijos, kam ja dar skaityti, ar nejauciate, kaip sklando jos dvasia? O dvasia, taigi ji rastu neisreiskiama.133. Kalašnikovas
(2013-11-09 17:09:01)
(78.56.133.188) Parašė:

balsuoja kojomis - bėga iš tokios Lietuvos. Lieka tik elitas ir šabesgojai. Jei nebėgtų iš čia, tai tada balsuotų kulkosvaidžiais ir automatais. Todėl elitas ir stengiasi, kad bėgtų iš čia palikę viską. Atsiveš kiniečių.132. Apie Dvasią
(2013-10-30 15:05:16)
(88.222.157.153) Parašė:

Jei Konstitucija – ne įstatymas o gražių šūkių rinkinys, nes ir sovietinė konstitucija buvo gražiai surašyta, tai joje galima surasti ir dvasių. Na o jei Konstitucija- įstatymas, tai įstatymų negalima interpretuoti kaip kam šauna į galvą ir turi būti skaitoma tik taip kaip parašyta. Esantis Konstitucinis teismas ir teisėjai, rodo jog Konstitucija yra įstatymas, tad niekas net ir Konstitucinio teismo tesėjai neturi teisės skaityti ar suprasti Konstitucijos straipsnių kitaip nei jie parašyti, kaip ir Baudžiamojo įstatymo straipsniai turi būti suprantami visiems vienodai. Na o jei Konstitucijos suvokimas/supratimas visuomenėje skiriasi nuo teisėjų, seimo narių ar kitu valdiškų, matomai reikia keisti Konstituciją.131. Nei šventasis nei šėtonas
(2013-10-30 14:52:55)
(88.119.248.93) Parašė:

Oj kokie mes visi pikti ir įsižeidę. Nesmagu tiesą girdėt ane ? Decenzūrai esam... Na nieko nepadarysi taip jau yra. Platonas dar kadaise rašė, kad valdžioj turi sėdėti filosofai - suprask elitas. O man jau seniai norėtūsi prastumt įstatyma, kad morint balsuoti privaloma IQ testą išlaikyt, nes vajė vajė kokiais keistais pažadais žmonės tiki ir kokių kandidatų prirenka... Bet va nedemokratiška... Orvelas... Kiaulės... O valdžia bloga - "žulikai, vagys ir kitokie latrai", bet va užtai demokratiškai išrinkti. Aš dar vaikas buvau, kai ponas Šustauskas seime atsidūrė ir niekaip to suprast negalėjau (kaip po velnių?, bet va tauta išrinko. Ir ištikro 70% populiacijos puikūs kandidatai į KLAUSIMĖLIO laidą. Ir jeigu Žygaičių kaimelio užtenka, kad sugadintų strateginį projektą jam net neprasidėjus. Tai mažiausiai reikia, kad nieko neišmanantys referendumus rengtų ir tuntai Delfio komentatorių į juo suplūstų. Juoba, kad tie varkšeliai, kur su plakatais stovėjo ir parašus dėl referendumo rinko nesugebėjo atsakyti į klausimą kas tas referendumas ir kam jis reikalingas? Tai taip žmogus sėdi ir galvoji: totalitarizmas-blogai; demokratija tamsuolių žemėje- irgi blogai. Tai ir belieka kaip Orvelo asilui savo galvą nešiotis, savo sėdimąja pačiam pasirūpinti ir panosėj murmėti "dar pažiūrėsim - asilai ilgai gyvena" .130. Ir aš darau prielaidą
(2013-10-30 13:50:52)
(88.222.157.153) Parašė:

Kad nereikėjo nieko keisti, nes ir sovietinė konetitucija buvo graži. Tereikėjo sovietinėje daugiau dvasios atrasti ir neprilesti prie naujos "kūrimo" sovietmečio specialistų. O juk visuomenėje rengiami konkursai; kas konstitucija moka geriau nei Bibliją. Tad kas siulote perrašyti naujai Bibliją? Jai juk melstis reikia.129. aktualus irasas
(2013-10-30 12:54:59)
(78.57.234.232) Parašė:

, D.Razauskas: tikrasis mūšis dėl Lietuvos vyksta mūsų dvasioje (audio) | LaisvaLietuva '128. klaida
(2013-10-30 00:41:54)
(82.140.169.149) Parašė:

ienu svarbiausių leitmotyvų tapo mintis, kad sovietmečio sužalota, primityvi ir intelektualiai nuo elito atsilikusi tauta nėra subrendusi demokratijai ir kelia grėsmę valstybei: 1 Taip tauta yra primityvi ,bet ne sovietmečio sužalota ,o tokia nuo pat gimimo ,nes sužaloti tautos niekas negali .Ji buvo išnaikinta ,o palikti gyventi tie primityvus žemiausiu sluoksniu individai,kuriuos okupantas galetu valdyti. 2 tas vadinamas elitas tai tos pačios primityvios tautos prasimususi (tik ne protu) dalis ir yra tokia pat primityvi kaip ir visa tauta .127. pagaliau
(2013-10-30 00:31:20)
(82.140.169.149) Parašė:

pagaliau prabilot apie laidos KLAUSIMELIS personažus.Visada sakiau ,kad visi rinkejai yra tos laidos pagrindiniai personažai,nes protingi balsuoti neina ,nors ir ju yra mažai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras