Pedofilijos ir žudymų bylos metinių proga mintys apie Lietuvos teisėsaugos elitą. Teisingiau būtų sakyti - "elitą". Šios mintys tikrai ne apie sąžiningus teisėsaugininkus.
Prieš metus, spalio 5-ąją, nuo žudikų paleistų kulkų prie savo namų krito Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius, netrukus buvo rastas nužudytos Violetos Naruševičienės kūnas su šautinėmis žaizdomis. Vėliau nužudyti dar du žmonės - Drąsius Kedys ir Andrius Ūsas. Iki šiol neišaiškinta nei kas žudė, nei kas visų šių žudymų užsakovai.
Per šiuos metus dar labiau atsiskleidė, kas mūsų valstybėje yra meluojanti, savo melo mariose besipainiojanti, atvirai kriminalinė Prokuratūros viršunėlė ir kam tarnauja atvirai chuntos principu veikianti VSD.
Kalbant apie valstybinio masto finansinius nusikaltimus, viešojoje erdvėje sklando nuomonė, kad mūsų šalyje tol klestės milžiniško masto vagystės, kol nebus pradėta taikyti asmeninė atsakomybė.
"Tokia nesąmonė tęsis tol, kol Lietuvoje nebus taikoma asmeninė atsakomybė. Kol nebus nubaustas pirmasis valstybės pareigūnas, kuris savo neatsakingą sprendimą praskolinti Lietuvą patvirtino parašu", - teigia ir garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.
Tačiau esmė ta, kad kol nėra prokurorų, kurie taiko tą asmeninę atsakomybę, tol niekada nebus pričiupti ir vis labiau parazituojantis valstybės pareigūnai.
Todėl pirmiausia asmeninė atsakomybė turi būti taikoma teisėsaugininkams, labai konkretiems prokurorams, tampriai bendradarbiaujantiems su nusikalstamu pasauliu. Pirmiausia jie - labai konkretūs ir žinomi prokurorai - turi sėsti į teisiamųjų suolus. Tik tada viskas pradės judėti iš mirties taško.
Pirmoji pretendentė į Lukiškes galėtų būti viena profesionaliausių bylų gesintoju Lietuvoje, neeilinė prokurorė - Sigutė Malinauskienė. Ši teisėsaugininkė viena, tuo pat metu sėkmingai tvarkosi su tokiomis bylomis kaip VEKS, Lietuvos Tūkstantmetis, Operos teatras, Valdovų rūmai ir t.t. Įspūdinga, ar ne?
Pasak vieno Seimo nario, reikia priversti teisėsauga dirbti. Tik kas ir kokiu būdu ją privers? Ar tai išvis įmanoma?
Iš vienos pusės Prezidentė ir Teisingumo ministras argumentuotai paaiškino ir prisipažino, kad jie absoliučiai nieko negali padaryti ir niekaip įtakoti Generalinės prokuratūros darbo, net jei ji ir vykdo nusikalstamas veikas.
Iš kitos pusės patys prokurorai teigia, kad reikia politinės valios korupcinėms byloms spręsti. Taip išeina, kad ir tie ir anie neatsakingi?
Paprastas klausimas - tikriausiai labai sunku kriminalinėje valstybėje su vyraujančia kriminaline tvarka, būti sąžiningu, nekriminaliniu prokuroru?
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu