Konstitucinis Teismas (KT) šiandien pradeda nagrinėti, ar socialinių išmokų sumažinimas 2010 metais neprieštarauja Konstitucijai.
KT tirs Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo, taip pat Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikytų nuo 2010 metų, įstatymo nuostatas ir ar jos atitinka Konstituciją.
Parlamentarų teigimu, Seimas, vyriausybei suteikęs teisę patvirtinti ribinius socialinių išmokų dydžius, ribojimus, pažeidė konstitucinius valdžių padalijimo ir teisės aktų hierarchijos principus, nes tokį teisinį reguliavimą esą galima nustatyti tik įstatymu.
Pasak Seimo narių, jau paskirtų motinystės, tėvystės, motinystės ar tėvystės pašalpų perskaičiavimas reiškia, kad valstybė nesilaiko anksčiau prisiimtų įsipareigojimų.
Taip pat ginčijamas įstatymo terminas – dveji metai, nes ypatinga ekonominė situacija gali keistis, užtrukti trumpiau nei dvejus metus.
Seimo narių grupė taip pat abejoja, ar Seimas turėjo pagrindą sumažinti politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį, nes tai esą paneigia teisę į nuosavybę ir teisėtus lūkesčius.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.