Nuoširdžiai ačiū LRT, kad pagaliau supažindino Lietuvos kultūros bendruomenę su naujuoju kultūros ministru Šarūnu Biručiu. Pirma pažintis, škia, tarytum pirmas blynas. Kultūros padangėje šis vyras iki šiol nebuvo pastebėtas.
Jo biografijoje įrašytas tik vienas kultūros faktas: kad 1990-1999 metais jis įkūrė Rašytojų sąjungos leidyklą ir jai vadovavo. Gal taip ir buvo, bet nesutikau rašytojo, kuris Š. Birutį prisimintų.
Bala nematė, žmogus kultūrininkams juk ir negalėjo būti labai matomas kaip koks Donatas Katkus, nes kultūros ministro pomėgiai kuklesni: politika, ekonomika, teisė, krepšinis, slidinėjimas, turizmas, etnografija, kaip pats skelbia savo biografijoje.
Kur kas įdomiau, ką ši iškili asmenybė mums transliuoja. Trumpai tariant, veltėdišką niekalą. Jo pirmieji darbai, atsisėdus į ministro kėdę, - suburti komandą: greta pasisodinti 3 viceministrus, tris patarėjus ir spaudos atstovą, paskui įkurti Kultūros tarybą, kuri bus pagrindinė institucija, skirstanti valstybės finansavimą kultūros ir meno programoms bei projektams.
Taigi, ministro kalbos apie rūpinimąsi kultūros sričių finansavimu yra nebe jo kompetencijos reikalas.
Juk kyla natūralus klausimas, ką veiks tie patarėjai ir pavaduotojai - gal patarinės suvereniai Kultūros tarybai, administruosiančiai 46 milijonus valstybės biudžeto lėšų bei keturių tūkstančių projektų vykdymo priežiūrą su nauju 35 etatinių pareigūnų sąrašu?
Kam tuomet reikalinga Kultūros ministerija, dubliuojanti Tarybos funkcijas? Jei kultūros strategavimui, tai ten turėtų sėdėti autoritetingi kultūros žmonės, o ne vadybininkas su labai iškalbinga biografija. Pasižiūrėkime, kas skelbiama Kultūros ministerijos tinklalapyje:
Bene iškalbingiausias biografijos faktas - tai, kad ministras yra įgijęs bankrutuojančių įmonių administratoriaus kvalifikaciją. Panašu, kad būtent Kultūros ministerija su šiuo ministru, jo patarėjais bei padėjėjais ir taps bankrutuojančia įmone.
P. S. Naujojo kultūros ministro debiutas LRT sausio 15 dienos ryto laidoje:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]