2024 m. birželio 23 d.

 

Kur tie yra faktai, kur yra įrodymai, kad Lietuvos teritorija buvo naudojama nelegaliems nusikalstamiems veiksmams?

31
Paskelbta: 2018-08-24 04:36 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorius V. Ušackas (dešinėje). Nuotr. facebook.com
Konservatorius V. Ušackas (dešinėje). Nuotr. facebook.com

Kaip žinoma, beveik tris mėnesius intensyviai svarsčiusi Lietuvos Vyriausybė nusprendė neskųsti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, kad Lietuvoje veikė slaptas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas, kitaip vadinamas prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu.

Rugpjūčio 23 d. „Žinių radijo“ laida „Dienos klausimas“ buvo kaip niekada įdomi, ji buvo pavadinta „Kodėl Lietuvos vyriausybė nepripažįsta, kad Antaviliuose veikė CŽV kalėjimas?“.

Laidoje savo įžvalgomis dalinosi Lietuvos vyriausybės atstovė EŽTT Karolina Bubnytė, konservatoriai Arvydas Anušauskas ir Vygaudas Ušackas bei buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas, dabartinis EŽTT teisėjas Egidijus Kūris.

K. Bubnytė atskleidė, kad Lietuvoje yra kitokie įrodymų standartai negu EŽTT, todėl net ir po EŽTT sprendimo, kurio Lietuvos vyriausybė nutarė neskųsti, negalima patvirtinti negalima kad toks kalėjimas buvo.

EŽTT sprendimą, kad esą Lietuvoje buvo toks kalėjimas sukritikavo ir anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas A. Anušauskas. Pasak jo, Lietuvos teisėsaugininkams, skirtingai negu EŽTT teisėjams, duomenų neužteko, kad būtų įrodyta, kad toks kalėjimas mūsų valstybėje buvo.

Kitas konservatorius V. Ušackas stebisi Vyriausybės sprendimu neskųsti EŽTT sprendimu dėl slaptojo Valdo Adamkaus kalėjimo, kuriame už solidų atlygį neteisėtai be jokios teismo buvo laikomi ir kankinami žmonės.

„Man labai keistai skamba toks sprendimas, kadangi yra metama dėmė ant visos Lietuvos ir Lietuvos politikų kurie priiminėjo sprendimus, ar valdininkų kurie priiminėjo politikams nežinant“, - teigė V. Ušackas.

Po EŽTT sprendimo ir Lietuvos vyriausybės tokio sprendimo neskundimo konservatorių politikas kelia klausimą – „kur tie yra faktai, kur yra įrodymai, kad Lietuvos teritorija buvo naudojama nelegaliems nusikalstamiems veiksmams?“.

„Tai yra rimtas, labai, labai, labai rimtas pareiškimas ir kaltinimas ir aš su tuo negaliu susitaikyti. Ir man labai gaila kad Lietuvos vyriausybė neparodo drąsos, kompetencijos ir pasiryžimo ginti Lietuvos valstybės garbę“, - negailėjo kritikos V. Ušackas.

Jis taip pat informavo, kad apie tai yra kalbėjęs su prezidenu V. Adamkumi, kuris dėl visų šių įvykių yra sukrėstas.

Taip pat konservatorių pretendenas į prezidentus įsitikinęs, kad Lietuvoje yra gerų teisininkų ir jie gali ginti Lietuvos interesus prieš bet kokį pasaulio teismą.

Vienintelio teisininko E. Kūrio nuomonė išsiskyrė nuo kitų laidos dalyvių. Pasak jo įrodymų, kad Lietuvoje veikė slaptas V. Adamkaus kalėjimas, yra per akis, ką ir patvirtino tarptautinis teismas, kurio sprendimo Lietuva neskundžia.

Perpasakoti visų išminties perlų, kurie liejosi iš kai kurių laidos dalyvių lūpų praktiškai yra neįmanoma, todėl visos laidos būtinai klausykitės ČIA.

Susiję:

Lietuvą visame pasaulyje gėdingai išgarsinusiai violetinei vietai siūlomas prezidento Valdo Adamkaus vardas  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
31. vladas
(2018-08-26 15:06:23)
(88.118.217.12) Parašė:

ne kiek nesistebiu tariamai teisines valstybes zingsniais, kuriu pavadinti teisine valstybe neimanoma..., pagrindinis klausimas kieno leidimu tokie zmones buvo atvezti i lietuva, kokia suma dolerine israiska gavo tie kas sutiko priimti ir leisti kankinti asmenis, o 130 000 euru suma bus ismokama visu zmoniu saskaita, o tas kas tokius asmenis leido atgabenti i lietuva kaip manau be piniginio atlygio to tikrai nebutu atsitike..,gal lietuviai pagimdys teisinguma30. butent
(2018-08-25 21:22:07)
(86.100.130.107) Parašė:

Ušackas konservatorius ir viskas tuo pasakyta29. Senis Šaltis
(2018-08-25 14:39:23)
(88.222.97.16) Parašė:

28. EJ. "Bet ka as cia su tavimi gaistu- vistiek nesuprasi... Net nesupranti, kas tave islaiko." --- tikrai nieko nesupratau. Bet ačiū už suteiktą dėmesį.28. EJ
(2018-08-25 14:23:04)
(101.188.106.93) Parašė:

Seni Salti, tu isvis dar karta permastyk, kas tau moka uz tavo surugusius komentarus... Manai, kad konservatoriai, o gal zalieji-kolchoznikai? Ne, broleli, tau moka is biudzeto... is tautieciu sunestu pinigu. Manai, kad ir nelegalu kalejima Adamkus pastate? Ne, kalejima pastate is liaudies sunestu pinigu, paciai liaudziai nezinant. Tokias slaptas "statybas" ir "pirkimus" uz tautos pinigus reiktu ivardinti Vagyste. ... Bet ka as cia su tavimi gaistu- vistiek nesuprasi... Net nesupranti, kas tave islaiko.27. Senis Šaltis
(2018-08-25 14:05:56)
(88.222.97.16) Parašė:

26. Pensininke. "Gerai, kad mano vaikai isvaziave."--- gal ir gerai, tik tamstai pensiją dabar uždirba ir moka kitų žmonių vaikai. Pasigyrei, o pasirodei visiška niekše.26. Pensininke
(2018-08-25 08:22:22)
(86.38.207.49) Parašė:

Ne vienas dedule liaudi runkeliais, kurdupeliais vbadina, o tokiais mus vadins ir kandidatas i prezidentus. Ir kvailam nebereikia irodymu apie nusikaltimus, net TEISES irodymai LIETUVOJE pasikeite negu Europoje. Vyriausybe randa parsidaveliu-prisitaikeliu, zinoma be kompenetencijos , "teisininku". Gerai, kad mano vaikai isvaziave.25. to 21. senis
(2018-08-24 21:51:41)
(88.119.134.94) Parašė:

ne tik senis, bet ir nebepagydomas ligonis šitas vargšas senis24. Senis Šaltis
(2018-08-24 17:36:17)
(88.222.97.16) Parašė:

2. Europos Sąjungos teisės normos yra sudedamoji Lietuvos Respublikos teisinės sistemos dalis. Jeigu tai kyla iš sutarčių, kuriomis grindžiama Europos Sąjunga, Europos Sąjungos teisės normos taikomos tiesiogiai, o teisės normų kolizijos atveju jos turi viršenybę prieš Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus. priekyje w w w3. lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm#NARYSTĖS_EUROPOS_SĄJUNGOJEParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras