2024 m. birželio 18 d.

 

Laiškas tautiečiams visame pasaulyje: Lietuva yra kaip niekada stipri, nors ir su savais trūkumais

40
Paskelbta: 2013-01-30 22:17 Autorius: Irmantas J. (pavardės skelbti autorius nenorėjo), Oslas
Užsienyje daug lietuvių dirba statybose.
Užsienyje daug lietuvių dirba statybose.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje netyla kabos apie emigraciją. Organizuojami simpoziumai, nuolatos pasirodo straipsniai spaudoje, šią temą dažnai aptaria net televizijos.

Sunku pasiginčyti – emigracija tikrai svarbi tema.

Bet ar viskas yra taip blogai, kaip teigia dažnas šia tema diskutuojantis diskusorius? Apie tai ir norėčiau išsakyti savo mintis.

Esu gimęs Lietuvoje, Dzūkijoje, nedideliame Musteikos kaimelyje. Aukštuosius mokslus baigiau Vilniuje, todėl save laikau ne tik kaimo, bet ir miesto žmogumi.

Iš Lietuvos ieškoti turtingesnio gyvenimo išvykau dar 1993 metais, kai Lietuvos gatvėse siautėjo banditizmas, buvo papirkinėjami ir šaudomi verslininkai.

Apsigyvenau Norvegijoje ir ten praleidau visą likusį laiką iki šiol.

Todėl jaučiuosi turįs teisę pasakyti – lietuviai, baikite dejuoti. Argi jūs nematote skirtumo tarp tarybinės ir laisvos Lietuvos? Ar jūs nematote, kad Lietuva įsiliejusi į ne bet kokių, o pačių civilizuočiausių Europos Sąjungos šalių elitą?

Jokios naujienos čia nėra, emigracija – tai žmonių mobilumas. Mes turime priprasti prie pasikeitusio pasaulio. Tai realybė, kuri duoda daugiau naudos, negu mes galime pagalvoti. Ir nereikia visko nurašyti globalizmui.

Sakoma, kad kiekvienas lietuvis yra krepšinio treneris. Bet ar kiekvienas treneris yra lietuvis, jeigu jis pasirinko emigraciją? Tai atviras klausimas. Ir jis dar liks ne vieneriems metams.

Grįš ar negrįš emigrantai – klausimas populistinis, tad kam spėlioti? Negi esame dievai, kad atsakytume į tokius klausimus? Juk emigruoja lietuviai, jie ir liks lietuviai, kad ir kas benutiktų.

Kitas dalykas, ar daug emigrantų sugrįš be jokio intereso vien iš patriotizmo paskatų? Manau, sugrįš, tai laiko klausimas.

Dar vienas galvosūkis – ar tik ne pinigai vilioja emigrantus į svečias šalis? Atsakymą turbūt žino kiekvienas: taip, emigrantus pirmiausia vilioja pinigai. Nepasisekus daugiau uždirbti Lietuvoje, kiekvienas žmogus veržiasi į turtingesnes šalis. Tai normalus, gyvenimiškas instinktas. Tik kur tada lieka Lietuva?

Tačiau aš lieku optimistas. Lietuva yra kaip niekada stipri, nors ir su savais trūkumais. Tačiau tuos trūkumus žaboja valdžia, tam ji ir yra išrinkta.

O pabaigti norėčiau prezidentės žodžiais: „Užkirsti kelią perkamai demokratijai gali tik mūsų visų pilietiškumas.“

Ką tuo norėjo pasakyti prezidentė? Norėjo pasakyti tai, kad nuo kiekvieno mūsų asmeniškai priklauso valstybės ir tautos likimas. Nepasiduokime. Išgirskime šalies vadovę. Socialinius reikalus išspręsime. Svarbiausia neišduokime TĖVYNĖS. Protai nuteka visur, Lietuva – ne išimtis.

Laiškus siųskite el. p. [email protected] arba paprastuoju paštu Kanto al. 3-103, Vilnius

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
40. stasys
(2016-06-10 06:56:27)
(90.134.121.184) Parašė:

Pritariu autoriui, bet nesistebiu kodėl čia publikuodamas savo tokias šviesias mintis slepia savo pavarde ..netgi po tiekos metu emigracijoje, Jis suvokia kur deda savo str. ir kas ji skaitys. Na tai ta juodojo humoro dalis Lietuvoje .:)39. aAlgirdas-paprastam (36)
(2016-06-10 06:41:18)
(78.56.79.247) Parašė:

šį kartą pilnai palaikau Tamstos nuomonę, tik štai kas dėl balsavimo ........ jeigu nebalsuotų kokie 70-80 nuošimčių, tuomet jau būtų IDOMU.38. Tomis
(2016-06-07 19:31:36)
(78.158.10.27) Parašė:

Kiek aš pamenu, tai 1993 metais taip imti ir išvažiuoti į Norvegiją gyventi be suderinimo su KGB dar negalėjai, nors formaliai KGB jau kaip ir nebeegzistavo. Ypač pamenu, jie kišdavosi kai buvo vežami metalai į užsienį net 1995 m teko iš jų gauti leidimą tam reikalui. Turint visą tai omeny, straipsnio autorius ganėtinai įtartinas, iš visko sprendžiant, labai jau glaudūs jo ryšiai su ta organizacija.37. antanas
(2016-06-07 09:37:18)
(88.3.176.68) Parašė:

tai ko negrizti i elitine lietuva36. Paprastas
(2016-06-02 14:16:58)
(88.118.179.138) Parašė:

Kaip gerai, kad yra „tikri patriotai“ gyvenantieji... pasaulyje. Kurie nieko nesupranta, nenori(o gal jau ir negali) suprasti... bet pamokslauja: „Apie tai ir norėčiau išsakyti savo mintis“. Na, o „mintis“ tai gana ekstravagantiškos: „Iš Lietuvos ieškoti turtingesnio gyvenimo išvykau dar 1993 metais, kai Lietuvos gatvėse siautėjo banditizmas, buvo PAPIRKINĖJAMI ir šaudomi verslininkai.“ Atrodo istorija, per kurią „praėjom“ visi: „investiciniai čekiai“, įmonių privatizavimas, įmonių „užstatymas“ bankams, bankų ir įmonių bankrotai... žmonės be pinigų ir darbo – masinis „komercinis“ judėjimas ir banditizmas(ekspropriacija)... bet kad verslininkai buvo papirkinėjami(!) tai jau Holivudo įtaka. „(...)lietuviai, baikite dejuoti. Argi jūs nematote skirtumo tarp tarybinės ir laisvos Lietuvos? Ar jūs nematote, kad Lietuva įsiliejusi į ne bet kokių, o pačių civilizuočiausių Europos Sąjungos šalių elitą?“ Va, jums ir „kregždutė“! ... nesenai viena mokytoja pateikė gyvenimo „paliginimo“ lentelę tarybinės ir „laisvos civilizuočiausios“ Lietuvos(„facebooke“), tai kokia smarvės banga nukeliavo per TV. Tai ir iš šito Irmanto vien tik smarvė! Manau tokių „laiškų“ bus daug, jog reikia išprovokuoti verguomenė balsavimui.35. skorpe0
(2016-06-02 13:46:36)
(37.228.235.212) Parašė:

JEIGU cia straipsnio autoriui taip gerai, tai PRASOM GRIZTI :)34. skorpe
(2016-06-02 13:44:01)
(37.228.235.212) Parašė:

DAR VIENAS UZSAKOMASIS straisnelis...... :)NEJUOKINKIT33. Autoriui
(2016-06-02 12:14:17)
(46.233.112.162) Parašė:

Tai atsakykite,tamstele,kodel dezertyravote is Lietuveles???Kodel nedirbate Tevynes labui,kodel nemokate mokesciu ,dirbdamas savo salyje ir mokedamas nepakeliamus mokescius,kad pensininkas duonele butu skalsesne?O movete i Norvegija,o dabar rasinejate niekinias rasliavas.Tfu!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras