Įprasta manyti, kad kariuomenėje, o ypač artilerijoje, moterų beveik nėra, tačiau pratybose “Ugninis griausmas 2016” dalyvavusių moterų karių gausa paneigia šį stereotipą.
Daugiausia moterų buvo tarp Portugalijos karių. Eilinė Anabela de Susa Pintu (Anabela de Sousa Pinto) į kariuomenę atėjo būdama 18, ją paskatino artimo giminaičio pavyzdys. Jau dvejus metus tarnaujanti mergina džiaugiasi tarnyba ir šiuo metu siekia aukštesnio laipsnio. Anabela pati pasirinko tarnyba artilerijoje, smulkutė mergina yra haubicos sviedinių padavėja. Tai jai yra pirmosios tarptautinės pratybos, kurias ji vertina, kaip galimybę daugiau išmokti.
Latvijos kariuomenės leitenantė Santa Morozova, kuri pratybose vadovauja ugnies paramos kuopai, į kariuomenę atėjo gana netikėtai. „Aš profesionaliai sportavau, kilnojau svarmenis, o persikėlusi iš savo gimtojo miesto studijuoti į Rygą nebeturėjau kur treniruotis. Po kurio laiko prisijungiau prie karo akademijos komandos, čia pirmą kartą pamačiau kas yra karys, karininkas ir supratau, kad studijuojamo socialinio darbo tikrai nedirbsiu.“ Santa kariuomenėje jau 4 metus, dvejus iš jų studijavo, o dvejus jau tarnavo kaip minosvaidžio būrio vadė. Tai turbūt pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai kasmetėse pratybose „Ugninis griausmas“ kuopai vadovauja moteris, tačiau ši latvių karė jau įpratusi visur būti pirma ir keisti istoriją. Ji juokdamasi prisimena, kaip teko pakeisti net ir JAV karinio rengimo istoriją, kur pagal „paprotį“ tarp pėstininkų moterų tiesiog nėra. Kai ji vyko į JAV į minosvaidžių vadų kursą, organizatoriai nežinojo, kad atvyksta moteris, o ją pamatę pasiūlė važiuoti namo. Ši istorija baigėsi tuo, kad įsitraukus politikams ir kariuomenių vadovybėms jai buvo leista tapti to kurso klausytoja, o po kelių mėnesių moterys jau dalyvavo reindžerių ir kituose kursuose.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]